KONCERT NIEDZIELNY

2022-02-13.15:00 - 16:00

2022-02-13 . 15:00 16:00

Koncert Niedzielny nr 604 „Najpiękniejsze wiersze i utwory muzyczne o miłości”

13 lutego przeniesiemy się do salonu poetycko-muzycznego i usłyszymy najpiękniejsze wiersze i utwory muzyczne o miłości. Będzie to też wspaniała okazja do uczczenia 210. rocznicy urodzin Zygmunta Krasińskiego, przypadającej 19 lutego. Wystąpią: Joanna Błażej-Łukasik, Paweł Łukasik oraz Katarzyna Plewniak. Repertuar koncertu złożony jest z wybranych i najbardziej reprezentatywnych utworów literackich polskich wieszczów oraz późniejszych autorów, przeplatanych najpopularniejszymi utworami opiewającymi miłość. Zaprezentowane zostaną między innymi utwory: Fryderyka Chopina, Henryka Wieniawskiego, Mieczysława Karłowicza, Stanisława Moniuszki.

Koncert rozpocznie się o godz. 15:00 w Oranżerii.

Bilety w cenie: 25 zł

UWAGA!: Od 1 lutego uruchamiamy również internetową sprzedaż biletów na stronie www.muzeumromantyzmu.pl . Pozostaje też dotychczasowa możliwość zakupu biletów w kasie muzealnej (w Zameczku neogotyckim). NIE PRZYJMUJEMY REZERWACJI.

Dwie młode kobiety w strojach wieczorowych oraz mężczyzna stojący z tyłu trzymający skrzypce w otoczeniu białych róż.