RODZINNA SOBOTA

25 wrzesień , 13:00 16:00

RODZINNA SOBOTA HERBY, HERBUSIE, HERBIĄTKA

Pogadanka „Tajniki Heraldyki”

Warsztaty plastyczne „Mój własny herb rodzinny”

Godzina 13.00 i 14.30
miejsce: Folwark
cena: 25 zł (za jedno dziecko wraz z dorosłym)

Podczas najbliższej  Rodzinnej Soboty w dniu 25 września 2021 r. zatopimy się w smakach tradycji sztuki heraldycznej.
Postaramy się odpowiedzieć na pytania: Co to jest heraldyka ? Co to jest herb, czemu i komu służył? Jaka legenda herbowa stoi za herbem rodu Krasińskich ?
Herby były bardzo ważnym elementem polskiej kultury, a także stanowiły symbol naszej przynależności do danej grupy społecznej.

W pierwszej części spotkania w trakcie pogadanki wspólnie odkryjemy po co ludziom były potrzebne herby, a także opowiemy o tych najbardziej znanych herbach w Polsce.

Podczas zwiedzania Zespołu Pałacowo – Parkowego w Opinogórze, zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz, można kilkakrotnie zetknąć się z herbem Krasińskich. Może warto poznać go bliżej i dowiedzieć się nieco więcej o jego historii? O tym będziemy rozmawiać.

Natomiast druga część spotkania to plastyczne warsztaty, podczas których w kreatywny sposób wykorzystamy wiedzę o herbach.

Wybierzemy kolory, proste kształty, aby stworzyć swój własny, rodzinny herb.

Zapraszamy serdecznie. Do zobaczenia.

Plakat przedstawiający herb w kształcie pionowo ustawionego owalu podzielonego w pionie i poziomie na cztery równe części. każda części przestawi inny wizerunek. U góry po lewej stronie na białym tle znajdują się czarne skrzydła a pod nimi miecz, w prawym górnym rogu na niebieskim tle pionowo ułożony miecz, w lewym dolnym rogu na niebieskim tle wrona ze złotym pierścieniem w dziobie siedząca na podkowie, w prawym dolnym tle na białym tle taka sama wrona siedząca na rycerskiej przyłbicy. Zwieńczeniem herbu jest złota korona a podstawą symetrycznie rozchodzące się na boki złote skrzydła. Herb widoczny jest na ciemnym tle. U góry żółty napis, tytuł wydarzenia Rodzinna Sobota, Herby, herbusie, herbiątka. Poniżęj na czerwono data
 września
ze złotą koroną na szczycie i złotymi skrzydłami u postawy.  Po obu stronach herbu tematy spotkania: po lewej Pogadanka " Tajniki Heraldyki" a po prawej Warsztaty plastyczne "Mój własny herb rodzinny" W stopce na bordowym pasku godzina wydarzenia 13 i 14.30, miejsce: folwark. Cena 25 zł za 1 dziecko wraz z dorosłym.
Rezerwacja miejsc na warsztaty pod nr tel. 23 671 70 25 lub adres e-mail: mr@muzeumromantyzmu.pl
Płatność przelewem lub w kasie w Zameczku. poniżej logo Mazowsze serce polski. Na górze logo Muzeum Romantyzmu w Opinogórze

Płatność przelewem lub w kasie w Zameczku.