Muzeum Romantyzmu

banner_www_ogolny.jpg

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wystawami w Muzeum Romantyzmu, Opinogóra.

Wyszukiwarka

TEATR JEDNEGO AKTORA

MONODRAM
"Słowo jest ogień" 
Marian Dworakowski
godz. 17:00
30 marca 2019 r.(sobota)
Oranżeria, bilet 20 pln

TEATR JEDNEGO AKTORA - pierwsze spotkanie 
w nowym cyklu w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze
już 30 marca 2019 r., sobota godzina 17:00.
Monodram pt. „Słowo jest ogień”„Słowo jest ogień” to spektakl oparty na prozie „Czarnych kwiatów” Cypriana Kamila Norwida, wzbogaconej prezentacją najwybitniejszych dzieł dramatu i poezji romantycznej. Ujęte są one w jednolitą całość wspomnień przedostatnich i ostatnich spotkań Norwida z wielkimi postaciami polskiego romantyzmu, wspomnień odbrązawiających monumentalne wizerunki mistrzów, pokazujących geniuszy pióra i klawiatury w sytuacjach często kolokwialnych, zabawnych, czasem groteskowych, jako ludzi o niezwykłym poczuciu humoru, pokory i godności.

Celem przedsięwzięcia jest nie tyle stworzenie czegoś w rodzaju „współczesnego muzeum języka polskiego”, czy kolokwium z epoki romantyzmu. Ten zbiór bezcennych pozycji naszego kanonu kulturowego podejmuje szerokie spektrum zagadnień (literackich, filozoficznych, moralnych czy patriotycznych), które mogą stanowić przyczynek do dyskusji o epoce polskiego romantyzmu, jego wpływie na naszą tradycję i kulturę, czy też rolę i postawę polskiego obywatela.

Paryż, pierwsza połowa XIX wieku. Cyprian Kamil Norwid wędruje paryskimi ulicami i wspomina swe ostatnie spotkania z Mickiewiczem, Słowackim i Chopinem. Spektakl, inspirowany „Czarnymi kwiatami” Norwida, prezentuje wybrane dzieła najwybitniejszych twórców polskiego romantyzmu.

Zapraszamy.

Scenariusz, realizacja i wykonanie: Marian Dworakowski
Obsada: Marian Dworakowski, aktor Teatru Współczesnego, reżyser, poeta, tworzy teatr, gdzie pierwszoplanową rolę gra słowo i myśl.
 
 
 

 


opublikowano: 12.03.2019

Zobacz także:
Wirtualna Wycieczka

Zobacz jak wygląda muzeum oraz kompleks parkowy w Internecie!

Odwiedź nasze muzeum On-line