Muzeum Romantyzmu

banner_www_ogolny.jpg

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wystawami w Muzeum Romantyzmu, Opinogóra.

Wyszukiwarka

KONCERT SOBOTNI LIPIEC

WIECZÓR Z AMELIĄ W PARYŻU 

Olga Rusin - sopran
Weronika Sura - akordeon
Aleksandra Seredyńska - fortepian
UWAGA! rezerwacje tel. 23 671 70 30
27 lipca 2019 r. (sobota) 17:00
wstęp 25 pln 


Spotkanie w paryskich nastrojach przeniesie publiczność do świata muzyki m.in. Yanna Tiersena (kompozytor filmowego soundtracka do produkcji „Amelia”) i ikony muzyki Paryża Edith Piaf.
UWAGA! zmiana numeru telefonu do rezerwacji biletów: tel. 23 671 70 30Wystąpią: Olga Rusin (sopran), Weronika Sura (akordeon), Aleksandra Seredyńska (fortepian).
Bilety 25 pln, możliwe rezerwacje tel. 23 671 70 30.
 
OLGA RUSIN - SOPRAN
Ukończyła studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Krakowie. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pedagogów śpiewu takich jak: prof. Rudolf Piernay, Gildo di Nunzio (New York Opera), Verena Keller.Obecnie jej korepetytorem jest prof. Eva Blahova.
 
Współpracuje z Teatrem Narodowym im. Leoša Janáčka w Brnie, gdzie zadebiutowała rolą Heleny w Śnie Nocy Letniej Benjamina Brittena oraz Teatrem Polskim w Poznaniu, w którym występuje w charakterze aktorki-wokalistki. Gościnnie współpracowała również z Warszawską Operą Kameralną, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej oraz Narodową Orkiestrą Polskiego Radia.
 
Pracowała z wieloma dyrygentami, takimi jak: Yannis Pouspourikas, Helmuth Rilling, Jean-Eudes Vaillancourt, Paul McCreesh, Colin Metters, Kaspar Zehnder, Maciej Tworek, Michał Klauza, Grzegorz Wierus, Jakub Klecker.
 
Jest laureatką prestiżowych nagród na międzynarodowych konkursach wokalnych:
Pierwsze miejsce oraz nagroda specjalna za interpretację utworów W. A. Mozarta na konkursie muzycznym Prof. Dr. Josef Dichler & Kimiko Sato Wettbewerb (Wiedeń 2016). Nagroda B. Smetany oraz nagroda specjalna Towarzystwa Muzycznego V. Kapralovej w Toronto na 12th Montreal International Voice Competition (Montreal 2013). Drugie miejsce na International Vocal Competition of Antonín Dvořák (Krlovy Vary 2011).
 
W swoim repertuarze posiada największe partie oratoryjne, między innymi: War Requiem Benjamina Brittena; Quo Vadis Feliksa Nowowiejskiego; Stworzenie Świata Josepha Haydna i wielkie oratoria Georga Friedricha Händla.
 
Brała udział w wielu międzynarodowych projektach festiwalowych: Internationale Bach Academy (Stuttgart); XIV è Festival Baroque d'Auvergne (Francja); XIV Śląskie Dni Muzyki Współczesnej (Katowice); Międzynarodowy Festiwal Sztuki Wokalnej im. Ady Sari Muzyka z Europy Środkowej / War Requiem (Nowy Sącz); O-Fest (Kijów); Festival der Jungen Stimmen (Bern, Basel, Zürich 2015).
 
Jako kameralistka dokonała nagrań pieśni Ignacego Jana Paderewskiego, Piotra Perkowskiego, Feliksa Nowowiejskiego oraz premierę pieśni Maxa Regera op. 17, która odbyła się w Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego w Montrealu.
 
Specjalizuje się w wykonywaniu muzyki klasycznej i popularnej XX i XXI wieku. Z powodzeniem wykonuje utwory Kurta Weilla, George’a Gershwina, Benjamina Brittena, Leonarda Bernsteina oraz wielu innych współczesnych kompozytorów.
 Brała udział w nagraniach muzyki do kilku przedstawień teatralnych, między innymi do Mistrza i Małgorzaty Michaiła Bułhakowa w Teatrze Collegium Nobilium czy Sceny na wypadek deszczu w Teatrze Powszechnym w Łodzi.
 Jej działalność charytatywna obejmuje współpracę z Wydziałem Medycznym Kardiologii Collegium Medicum w Krakowie oraz działania artystyczne na rzecz Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą


WERONIKA SURA - AKORDEON
Jest jedną z najbardziej utalentowanych akordeonistek w Polsce.
 Koncertowała podczas Europejskiej Nocy Muzeów w Warszawie w 2017 r. W 2016 r. dała koncert na gali rozdania nagród Narodowego Centrum Nauki w krakowskich Sukiennicach. W tym samym roku wystąpiła podczas Narodowego Czytania „Quo Vadis” w Warszawie, a także podczas Jubileuszu Akordeonowego Kwintetu Podkarpackiego na Wydziale Muzyki w Rzeszowie. Koncertowała na festiwalu Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury z Orkiestrą Rozrywkową Politechniki Warszawskiej, z którą również w 2016 r. wystąpiła podczas festiwalu „5th Roma Music Festival” w Rzymie. W 2015 r. koncertowała w ramach Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Artystycznej „Akordeon a folklor – interakcje. Instrumentarium, literatura, wykonawstwo” w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. W tym samym roku uczestniczyła w koncercie w ramach warsztatów improwizacji w Centrum Sztuki Współczesnej na Zamku Ujazdowskim w Warszawie. Dwukrotnie koncertowała w Filharmonii Podkarpackiej w cyklu koncertów „Młodzież naszemu miastu”. W 2012 r. dała koncert na Gali Rozdania Lwów Podkarpackich, emitowanej na żywo w TVP Rzeszów.
 
Weronika Sura współpracuje z kompozytorami młodego pokolenia.. W 2015 roku wykonywała utwór „4-7” Dominika Lasoty (prawykonanie), a w 2016 utwór „Vu” Jerzego Mackiewicza.
Weronika Sura angażuje się w różnego rodzaju projekty. W 2017 roku została laureatką projektu Radzimira Dębskiego i Wyborowej „30/90”, w którym wykorzystano jej nagranie do stworzenia utworu wieńczącego projekt. W 2015 roku nagrała muzykę do filmu „4 Pokusy”,której kompozytorem jest Dominik Lasota.
 
Wielokrotnie kształciła swoje umiejętności pod kierunkiem wybitnych pedagogówz kraju i zagranicy, poprzez uczestnictwo w wielu kursach i warsztatach. Brała udziałw Międzynarodowych Kursach Mistrzowskich „Arosa Music Academy” w Szwajcarii,
w Warsztatach Akordeonowych w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiegow Lusławicach, w Kursach Interpretacji Muzycznej w Miętnem, a także w Kursach Mistrzowskichw Hochschule für Musik w Detmold w Niemczech. Pracowała wówczas pod kierunkiemm. in. prof. Mie Miki, prof. Matti Raantanen’a, prof. Yuri Shishkina, prof. Aleksandra Dmitriewa, prof. Nikolaja Sevrukova, prof. Grzegorza Stopy, prof. Stefana Hussonga. prof. Włodzimierza Lecha Puchnowskiego, prof. Klaudiusza Barana, prof. Jerzego Jurka. Weronika Sura wielokrotnie brała udział w konkursach ogólnopolskich jak i międzynarodowych z sukcesami. Jest laureatką1. miejsca na Międzynarodowym Konkursie Accordion International Competition 2012 w Reinach AG; 1. miejsca na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Ostravie w 2012 r.; 3. miejsca w XVIII Międzynarodowych Spotkaniach Akordeonowych „Sanok 2014”.
 
Weronika Sura jest absolwentką studiów pierwszego stopnia Uniwersytetu MuzycznegoFryderyka Chopina w Warszawie. Kontynuuje studia drugiego stopnia w specjalnościgra na akordeonie w klasie prof. Klaudiusza Barana. Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. w Rzeszowie na wydziale instrumentalnym – akordeon w klasie dr hab. Mirosława Dymona.


ALEKSANDRA SEREDYŃSKA - FORTEPIAN
Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Anny Jastrzębskiej-Quinn oraz w klasie kameralistyki prof. Krystyny Borucińskiej  Od 2017 roku pracuje jako pianista akompaniator na Wydziale Instrumentalnym Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.
 
Jest laureatką wielu konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich, między innymi: VII Ogólnopolskie Forum Młodych Instrumentalistów im. Karola i Antoniego Szafranków, (Rybnik) VIII Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Juliusza Zarębskiego (Warszawa) IX Konkurs Pianistyczny im. Ludwika Stefańskiego i Haliny Czerny-Stefańskiej (Płock) IV Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny (Konin) III Polsko-Niemiecki Konkurs Pianistyczny im. Haliny Czerny-Stefańskiej (Żagań).
 
Swoje umiejętności doskonaliła na wielu kursach mistrzowskich pod okiem wybitnych pianistów, m. in.: Wojciecha Świtały, Andrzeja Jasińskiego, Józefa Stompla, Janusza Olejniczaka, Jerzego Sterczyńskiego, Krzysztofa Jabłońskiego, Katarzyny Popowej-Zydroń, Oksany Rapity, Alessandra de Luca, Michała Szczepańskiego, Huberta Rutkowskiego, Stefana Kutrzeby, Olgi Łazarskiej.
 
Koncertowała w Polsce, Czechach, Szwecji, Łotwie i Ukrainie. Pianistka kontynuuje solistyczną i kameralną działalność koncertową.      
 

opublikowano: 16.07.2019

Zobacz także:
Wirtualna Wycieczka

Zobacz jak wygląda muzeum oraz kompleks parkowy w Internecie!

Odwiedź nasze muzeum On-line