Muzeum Romantyzmu

banner_www_ogolny.jpg

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wystawami w Muzeum Romantyzmu, Opinogóra.

Wyszukiwarka

Wernisaż

 Wernisaż
Madonna
uformowana w piękną całość
rysunki Marka Zalewskiego


12 lutego 2017 r
.

Zapraszamy 12 lutego 2017 r. ok. godz. 13.00 do Dworu Krasińskich na wernisaż Madonna uformowana w piękną całość… rysunki Marka Zalewskiego.

.... Zaczęło się od spotkania a raczej od przesytu wiedzy o sztuce znudzenia tym co oczywiste... Pracowałem nad rysunkami, ilustracjami do książki dla Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Tak powstały pierwsze szkice inspirowane wizerunkami Madonn. Zrodziła się też pewnego rodzaju fascynacja Madonną. Powstał cykl rysunków... z zapatrzenia się w piękno, mistykę tego tematu na obrazach Mistrzów pędzla. Istnieją setki, jak nie tysiące, różnych wizerunków Madonn, a w Polsce około dwustu. Zawsze po okresach chaosu w moich różnych działaniach plastycznych, wracam z ogromną radością do korzeni... do mojego ukochanego rysowana... Rysowania, szkicowana, czasami przy kawie, czasami przy muzyce, prawdopodobnie dla relaksu czy treningu... a jeżeli chodzi o cykl „Madonny”, z tremą, szacunkiem, w stosunku do dzieła wykonanego przez Mistrza. Mistycyzm tej ikony, tych dzieł uczy pokory.
Madonna, która została przez wieki... Uformowana w piękną całość, z zawartym w tym wizerunku bagażem wspaniałej, cudownej religijnej treści.
Rysuję bo lubię...

Marek Zalewski
Urodzony w 1953 roku w Ciechanowie.
Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem rektorskim w 1980 roku.
Pracuje w dziedzinie rzeźby, malarstwa, grafiki i architektury wnętrz. Twórca wielu pomników i rzeźb w przestrzeni publicznej wielu miast w Polsce i zagranicą. Inicjator powstania i długoletni dyrektor Biura Wystaw Artystycznych Galerii „C” w Ciechanowie. Wystawiał swoje prace w wielu miastach Polski i Niemczech, Szwajcarii, Włoszech, Norwegii, Luksemburgu, Węgrzech, Syrii i Francji. Organizator i  uczestnik wielu sympozjów rzeźbiarskich w drewnie i ceramicznych… w Polsce i Europie.…
tak w dużym skrócie…

 

06-400 Ciechanów
ul. Ks. Konrada II  4
tel. 608 43 27 35
mail: zalmarek@o2.pl
www.marekzalewskiart.pl

 
opublikowano: 02.02.2017

Galeria

Zobacz także:
Wirtualna Wycieczka

Zobacz jak wygląda muzeum oraz kompleks parkowy w Internecie!

Odwiedź nasze muzeum On-line