Muzeum Romantyzmu

banner_www_ogolny.jpg

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wystawami w Muzeum Romantyzmu, Opinogóra.

Wyszukiwarka

Koncert

 Koncert niedzielny 
nr 559

9 kwietnia 2017 r. 

9 kwietnia 2017 r., o godz. 12.00 zapraszamy na koncert niedzielny do muzealnej Oranżerii. Podczas 559 koncertu zaprezentuje się kwartet fortepianowy w składzie: Grzegorz Gorczyca – fortepian, Mateusz Konopelski – skrzypce, Marta Straszyńska – altówka, Julia Kisielewska – wiolonczela. W programie koncertu znajdą się: kwartet fortepianowy a moll Gustawa Mahlera  oraz  kwartet  fortepianowy nr 3  op.60 Johannesa Brahmsa.
Grzegorz Gorczyca – fortepian
pianista kameralista, absolwent UMFC w Warszawie. Jako solista współpracował z wieloma orkiestrami symfonicznymi w kraju i za granicą. Ma na swoim koncie nagrania TV i radiowe w Polsce, Niemczech i Finlandii. W 2011 roku wziął udział w prawykonaniu i nagraniu CD koncertu na puzon, fortepian i orkiestrę smyczkową G. Fitelberga. Jest pianistą Orkiestry Filharmonii Narodowej warszawie i wykładowcą UMFC.

 

Mateusz Konopelski – skrzypce
absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec prof. Jana Staniendy. Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich u wybitnych światowych pedagogów m.in. Zakhara Brona, Grigorija Zhyslina, Barbarę Doll, Bartosza Bryłę, Marcina Baranowskiego, Maję Nosowską, Julię Jakimowicz-Jakowicz, Janusza Wawrowskiego i Jakuba Jakowicza. Jako solista koncertował z orkiestrami Filharmonii Śląskiej i Zabrzańskiej, a także z orkiestrą programu stypendialnego OFAM. Również jako solista i kameralista koncertował  w wielu miastach Polski i Europy m.in. podczas festiwali Vier Jahreszeiten Riehen w Bazylei, Sierpień Talentów w Katowicach, Mistrzowskie Wieczory w Kąśnej Dolnej, Royal Łazienki Festival, Królewskie Arkady Sztuki, Letnie Wieczory Muzyczne „Dziekanka”, Festiwal Muzyczny w Pałacu w Wilanowie. Wielokrotnie brał też udział w projektach i festiwalach orkiestrowych (był m.in. koncertmistrzem Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej im. K. Szymanowskiego oraz orkiestr OFAM i Camerata Viva, współpracował także z Sinfonią Varsovią i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej). Nagrywał dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Od 2015 roku jest muzykiem Teatru Wielkiego Opery Narodowej.

 

Marta Straszyńska - altówka
absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie prof. S. Kamasy. Doskonaliła swoje umiejętności kameralne pod kierunkiem prof. T. Gadziny i S. Kamasy. Od roku 1983 jest muzykiem orkiestry Teatru Wielkiego Opery Narodowej. W roku 2007 założyła trio smyczkowe „Archetto”, z którym wiele koncertuje w kraju i za granicą. Współtworzy również Trio Harfowe, oraz kwartet fletowy „Quartetto con l'anima”. Od 2015 roku jest prezesem Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków.

 

Julia Kisielewska -wiolonczela 
laureatka konkursów, stypendystka Ministra Kultury i Marszałka Województwa Podlaskiego oraz programu „Agrafka Muzyczna” dla młodych muzyków. W 2010 r. ukończyła studia licencjackie w Towson University  Maryland, USA, w klasie prof. Cecylii Barczyk. W  2012 r. ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie w klasie prof. Piotra Hausenplasa i prof. Rafała Kwiatkowskiego. Jest muzykiem Orkiestry Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie. Współtworzy kwartet fletowy „Quatrteto con l’anima”, gościnnie współpracuje z trio „Archetto”.

 


opublikowano: 26.03.2017

Galeria

Zobacz także:
Wirtualna Wycieczka

Zobacz jak wygląda muzeum oraz kompleks parkowy w Internecie!

Odwiedź nasze muzeum On-line