Muzeum Romantyzmu

banner_www_ogolny.jpg

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wystawami w Muzeum Romantyzmu, Opinogóra.

Wyszukiwarka

Koncert

 Operetka
"Piraci z Penzance
albo niewolnik obowiązku"

27 maja 2017 r. 

„PIRACI Z PENZANCE  ALBO NIEWOLNIK OBOWIAZKU” to piąta wspólna operetka uznanego w Anglii tandemu kompozytora Arthura Sullivana i librecisty Williama S.Gilberta, której premiera odbyła się w 1879 roku w Nowym Jorku (angielska premiera dopiero w następnym roku). W Polsce miała swą premierę bardzo niedawno, bo w 2014 r. w Teatrze Arte Creatura w Katowicach.

 
Pech prześladuje młodego pirata Fryderyka od początku życia. Nie dość, że jego przygłucha niania Ruth przez pomyłkę oddała go na wychowanie piratom, a nie pilotom to okazuje się, że gdy kończy 21 lat i może odejść od piratów w myśl spisanej umowy, tak naprawdę nie ma tych 21 lat gdyż urodził się 29 lutego, a więc jego urodziny przypadają co…cztery lata. Komplikuje to jego związek z Mabel, która zamierza jednak czekać na niego następne…60 lat, aż do ukończenia owych prawdziwych 21 lat.  W tle, ale wcale nie bez znaczenia dla przebiegu akcji, toczy się rozgrywka między starym Generałem wspomaganym przez dość oryginalną policję, a piratami żądnymi ich krwi.
Czy historia miłosna znajdzie swoje szczęśliwe zakończenie? I czym tak leciwy Generał podpadł piratom? Rozwiązanie tych zagadek czeka w spektaklu, na który serdecznie zapraszamy w imieniu wszystkich wykonawców i realizatorów.
 
REŻYSERIA: MICHAŁ GOGOLEWSKI
CHOREOGRAFIA, SCENOGRAFIA, KOSTIUMY: ANNA  CHOCHOLSKA
OPRACOWANIE MUZYCZNE: JAKUB BALIŃSKI, MACIEJ BARANOWSKI
 
Stało się już tradycją, że operetki wystawiane siłami uczniów PSM I i II st. im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie pokazywane są również na scenie Oranżerii Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Tak było w przypadku „Wiktorii i jej huzara” P.Abrahama w 2015 roku, czy „Gondolierów albo króla Baratarii” A.Sullivana rok później.
Jak co roku czeka na Państwa dużo śmiechu, dobrej zabawy, lekkiej muzyki i świetnych układów tanecznych.
opublikowano: 11.05.2017

Galeria

Zobacz także:
Wirtualna Wycieczka

Zobacz jak wygląda muzeum oraz kompleks parkowy w Internecie!

Odwiedź nasze muzeum On-line