Muzeum Romantyzmu

banner_www_ogolny.jpg

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wystawami w Muzeum Romantyzmu, Opinogóra.

Wyszukiwarka

Koncert

  Koncert niedzielny
nr 563

13 sierpnia 2017 r.

Szanowni Państwo,
zapraszamy na niedzielny koncert nr 563 pn. „Słowiańskie współbrzmienia”, który odbędzie się 13 sierpnia 2017 r. o godz. 12.00. Podczas koncertu wystąpią: Łukasz Skrobek (baryton), Irina Krasavina (fortepian), Andrzej Krusiewicz (konferansjer).
Jesteśmy Słowianami i to właśnie muzyka słowiańska jest nam najbliższa. Możemy w niej odnaleźć różne oblicza słowiańskiej duszy, nie tylko liryzm, czy zadumę, ale także spontaniczne zrywy i namiętność. Utwory, które zaprezentowane zostaną podczas koncertu będą próbą ukazania słowiańskiego wnętrza, które potrafi gorzko zapłakać, żarliwie kochać i bawić się. Utwory te stanowią niezwykłe bogactwo naszego kręgu kulturowego, można w nich odnaleźć rozmaite formy i gatunki muzyczne. W programie koncertu znajdą się kompozycje m.in. F. Chopina, M. Karłowicza, S. Rachmaninowa, P. Czajkowskiego, S. Moniuszki, S. Prokofiewa
i innnych.Łukasz Skrobek - baryton
Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, na wydziale wokalno-aktorskim (dyplom zwyróżnieniem), w klasie śpiewu solowego prof. Ewy Iżykowskiej. Dalszą naukę kontynuuje w klasie prof. Roberta Gierlacha. Urodzony w Piotrkowie Trybunalskim. Ukończył tamtejszą Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. I. J. Paderewskiego w klasie kontrabasu oraz PSM II stopnia im. J. Elsnera w Warszawie w klasie śpiewu solowego. Absolwent logopedii na Uniwersytecie Warszawskim.
Uczestnik konkursów wokalnych, w których udział zaowocował licznymi nagrodami: Zdobywca II nagrody na IV Festiwalu Wokalnym im. M. Stankowej w Olsztynie (2009); laureat II Konkursu Wokalnego im. M. Karłowicza w Krakowie (2009); zwycięzca VIII Sochaczewskich Spotkań Kameralnych (2010); laureat VIII Konkursu Wokalnego im. L. Różyckiego w Gliwicach (2011); zdobywca III nagrody na IV Konkursie Wokalnym im. Barbary Kostrzewskiej w Rzeszowie (2011); wyróżniony na III Konkursie Wokalnym im. Felicji Krysiewicz w Bydgoszczy (2012); finalista II Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Giulio Perottiego w Ueckermuende w Niemczech (2012); finalista XIII edycji konkursu wokalnego W Kręgu Słowiańskiej Muzyki Wokalnej w Katowicach (2014); laureat IX Międzynarodowego konkursu wokalnego złote głosy – I wyróżnienie i nagroda specjalna Związku Artsytów Scen Polskich (2014); laureat II miejsca na konkursu wokalnym Aria i pieśń wieczorna w Białymstoku (2014); zdobywca nagrody specjalnej na I Ogólnopolskim Konkursie im. J. Kiepury w Sosnowcu (2015).
Biorąc udział w licznych audycjach i koncertach występował między innymi w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie, Warszawskiej Operze Kameralnej, Operze Kameralnej w Rheinsbergu, Festiwalu Belcanto w Moskwie, Rosyjskiej Akademii Muzyki im. Gniesinych w Moskwie, Studio Koncertowym im. R. Bobrowskiej w Radiu Kraków, Warszawskim Towarzystwie Muzycznym, Teatrze Polskim w Warszawie, Teatrze Muzycznym w Gliwicach, Ośrodku Chopinowskim w Szafarni, Filharmoniach Podkarpackiej oraz Świętokrzyskiej, Łazienkach Królewskich, Zamku Królewskim w Warszawie, Sali Kongresowej w Warszawie.
Muzyka współczesna – prezentował pieśni amerykańskiego kompozytora Lowella Liebermanna podczas jego wizyty w Polsce, został zaproszony do prawykonania Missa Pro Populo Artura Słowiańskiego w Katedrze Polowej WP w Warszawie, wystąpił w spektaklach w WOK – Wieczór Współczesnej Opery (Labirynt Orfea, Wasserstimmen), zaśpiewał Domini Fili Unigenite – Martina Palmeri, którym zadyrygował sam kompozytor.
Uczestnik kursów wokalnych między innymi: Marcina Habeli (Haute Ecole de Musique de Géneve/Conservatoire national de Lyon); P. Bednarskiego (Hochschule für Musik Carl Maria von Weber Dresden); Davida Dolana (The Guildhall School of Music and Drama / The Yehudi Menuhin School); Christine Whittlesey (Kunstuniversität Graz); Rudolfa Piernaya (The Guildhall School of Music and Drama), Gurgena Ovsepiana (Armenia) Evghenia Dundekova (Conservatorio di musica G. Rossini in Pesaro), Ala Simoni (Georgia), Ettore Papadia (Italy), Vincenzo De Vivo (Accademia d'Arte Lirica d'Osimo) oraz Eytana Pessena.
W roku 2015 występował w rolach mozartowskich: Hrabiego w Weselu Figara (reż. I. Stokalska) oraz Don Giovanniego (reż. R. Cieśla) – Kammeroper w Rheinsbergu oraz Warszawska Opera Kameralna.
Za osiągnięcia artystyczne otrzymał w 2012 roku stypendium artystyczne Marszałka Województwa Łódzkiego.Irina Krasavina - fortepian
Urodziła się w Moskwie. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku pięciu lat w Moskiewskiej Szkole Muzycznej im. Gniesinych, którą ukończyła z wyróżnieniem w 2006 roku. Jest absolwentką (dyplom z wyróżnieniem) Rosyjskiej Akademii Muzycznej im. Gniesinych w Moskwie w klasie prof. Sergieja Sienkova, gdzie w 2014 roku ukończyła studia doktoranckie. W latach 2012-2014 odbyła staż artystyczny w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Anny Jastrzębskiej-Quinn.
Od 2013 roku jest pianistką w Programie Kształcenia Młodych Talentów Akademia Operowa w Teatrze Wielkim w Warszawie.
Za swoje dotychczasowe osiągnięcia otrzymała stypendium artystyczne Rosyjskiego Ministra Kultury.
Jest laureatką wielu konkursów, między innymi: II nagroda na II Międzynarodowym Festiwalu Młodych Pianistów w Głubczycach w Polsce, wygrana IV Wszechrosyjskiego Konkursu Zespołów Kameralnych w Syzrań w Rosji, Konkurs Festiwalowy Sztuka XXI wieku w Kłajpedzie na Litwie, Międzynarodowy Konkurs Pianistów Droga do Mistrzostwa, Grand Prix na XXVI Turnieju Pianistów Stypendystów Zagranicznych w Antoninie, Złoty Parnas w ramach X Międzynarodowego Forum Pianistycznego w Sanoku Bieszczady Bez Granic.
Występowała na licznych festiwalach, między innymi: Festiwalu Konserwatoriów Europy w Królewskiej Akademii Muzycznej w Aarhus w Danii, na XXXII Międzynarodowym Festiwalu Chopin w Barwach Jesieni, VI i VII edycji rosyjsko-polskiego festiwalu Dziecięca Akademia Muzyki, na festiwalu Fontanna Muzyki w Bydgoszczy.
Brała udział w tournée koncertowym Wszystkie koncerty na fortepian z orkiestrą Siergieja Rachmaninova w miastach Rosji: Moskwa, Elektrostal, Kaługa, Dubna, Kołomna, Tambow, Iwanowka. W ramach polsko-rosyjskiego festiwalu Młodzież gra Chopina grała z orkiestrą Le Quattro Stagioni pod dyrekcją Tadeusza Żmijewskiego oraz z orkiestrą Centrum Pawła Słobodkina pod batutą Leonida Nikolaeva. Reprezentowała Polskę w ramach międzynarodowego projektu EUPlay Przez muzykę do Zjednoczonej Europy (Warszawa, Genua, 2014).
Prowadzi aktywną działalność koncertową jako solistka i kameralistka. Grała kilkakrotnie w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Moskwie. Występowała w Ambasadzie Rosji w Warszawie, w Konsulacie Rosji w Bonn w Niemczech, w Węgierskim Instytucie Kultury w Moskwie, w Teatrze Wielkim w Warszawie. Koncertowała z Orkiestrą Symfoniczną Teatru Bolszoi w Moskwie. Występowała z recitalami solowymi w Moskwie, Krakowie, Warszawie, Bratysławie.
Jako pianistka, uczestniczyła w warsztatach dla wokalistów, gdzie współpracowała między innymi
z Rudolfem Piernaya’em (TheG uildhall School of Music and Drama), Izabellą Kłosińską (Teatr Wielki – Opera Narodowa, Warszawa), Andrzejem Dobberem (Metropolitan Opera), Eytanem Pessenem (Drezden), Matthiasem Rexrothem, Paolą Larini oraz Gurgenem Ovsepianem (Vysoká Škola Múzických Umení, Slovenské Národné Divadlo, Bratislava).Andrzej Krusiewicz - konferansjer
Absolwent filologii rosyjskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W pracy magisterskiej napisanej pod kierunkiem doc. dr hab. Bohdana Galstera poddał analizie teorię i praktykę przekładu literackiego w okresie od romantyzmu po współczesność.
W Polskim Radio – od 1977 roku. Zdobył duże doświadczenie spikersko-lektorskie, realizując różne formy: reklamy, teksty informacyjne, felietony, prozę literacką, poezję. Wieloletni współautor cyklu nocnych programów poświęconych zachowaniom emocjonalnym i zjawiskom społecznym, gdzie kanwę do rozmów ze słuchaczami stanowiły sztuki teatralne. Współautor kilkudziesięciu audycji historycznych z cyklu Kronika 1939 roku.
Stale współpracuje w charakterze lektora z Polskim Związkiem Niewidomych. Czyta listy dialogowe w filmach przygotowywanych do emisji i na żywo w kinach. Ma bogate doświadczenie w prowadzeniu koncertów estradowych o różnej formule: oficjalnych, okolicznościowych, typu show, poświęconych muzyce rozrywkowej i poważnej, zgodnie z zapotrzebowaniem – także dwujęzycznie (angielski).


opublikowano: 19.07.2017

Zobacz także:
Wirtualna Wycieczka

Zobacz jak wygląda muzeum oraz kompleks parkowy w Internecie!

Odwiedź nasze muzeum On-line