Muzeum Romantyzmu

banner_www_ogolny.jpg

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wystawami w Muzeum Romantyzmu, Opinogóra.

Wyszukiwarka

Wydarzenie kulturalne za 1 zł

 Spektakl muzyczny
„Być jak Marlene”

15 sierpnia 2017 r.

 Szanowni Państwo,
w ramach wydarzenia kulturalnego za 1 zł chcemy zaproponować Państwu spektakl „Być jak Marlene”, który odbędzie się 15 sierpnia 2017 r. o godz. 17.00.

* UWAGA: na spektakl nie przyjmujemy rezerwacji. Kasa biletowa w Oranżerii czynna będzie od godz. 16.00. Ilość miejsc ograniczona.
 
„Być jak Marlene” to kameralny spektakl muzyczny ukazujący prawdziwe oblicze wielkiej ikony kina i estrady Marleny Dietrich w przełomowych momentach jej życia.
Na oczach widzów aktoreczka zmienia się w niezaprzeczalną gwiazdę. Tuż po odkryciu w Berlinie Josef von Sternberg sprowadza ją do Ameryki, by zmienić nieoszlifowany diament w najpiękniejszy brylant świata. Burzliwe życie, związki, wspaniałe przyjaźnie, namiętności stały się kanwą opowieści o niezwykłej kobiecie, która nie przynależała do klimatu swoich czasów, ale go tworzyła.
To uniwersalna historia o marzeniach, miłości, samotności, opowiedziana świeżo brzmiącymi piosenkami Marleny Dietrich, do których nowe teksty napisał Jan Jakub Należyty.
O kreacji Ewy Lorskiej wielka Edith Piaf mogłaby powiedzieć to samo, co kiedyś o swojej przyjaciółce: „O jej olśniewającym talencie i wspaniałej urodzie nie powiem ani słowa. Jest wielką damą kina, niezastąpioną Marleną.
Marlena taka, jaka była naprawdę, nie pozbawiona emocji i uczuć, piękna i odważna. Wieczna.


Ewa Lorska
Absolwentka Wydziału Aktorskiego we Wrocławiu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie (1999 r.) oraz Podyplomowych Kwalifikacyjnych Studiów Pedagogicznych we Wszechnicy Polskiej (2010 r.).
Jeszcze jako studentka debiutowała na scenie Teatru Współczesnego we Wrocławiu rolą Walerii w „Polowaniu na Kaczki”. Od 1999 r. pracowała w Teatrze im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, od 2000 r. kolejno w Teatrach: RAMPA – m. in. Nico w „Jeźdźcu Burzy”; KOMEDIA –m. in. Liz w słynnym musicalu „Chicago”; SYRENA – m. in. Donna Lucia Dalvadorez w „Ciotce Karola”, a obecnie w Teatrze KAMIENICA w Warszawie – m. in. Weronika w „Porwaniu Sabinek” oraz Tina w „ZUS czyli Zalotny Uśmiech Słonia”. Ostatnio wcieliła się w Agnieszkę Osiecką w niezależnym spektaklu „Trzeba mi wielkiej wody”.
1999 rok to debiut fabularny w filmie U. Urbaniak „Torowisko”, gdzie zagrała główną bohaterkę – Krystynę. Za tę rolę aktorka otrzymała nagrodę na KFDF „Młodzi i Film” w Koszalinie oraz Nagrodę za Najlepszy Debiut Aktorski przyznaną przez jury PFFF w Gdyni. Na srebrnym i szklanym ekranie gościła wielokrotnie m. in. w filmach: „Prosta historia o miłości”, „Nie kłam kochanie”, „Skorumpowani”, „Pre Mortem” oraz w serialach: „Myszka Walewska”, „Klan”, „M jak Miłość”, „Komornicy”, a obecnie „Barwy szczęścia”.
Finalistka Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 1994 r., gdzie jurorzy docenili jej niebanalny, obdarzony ciekawą barwą głos, nagradzając Teatralnym Nosem (nagroda Towarzystwa Przyjaciół Teatru). W tym samym roku zdobyła Grand Prix Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej, słynnej FAMY. W 2002 otrzymała wyróżnienie w kategorii Piosenka na Festiwalu Sztuk Estradowych w Warszawie.


Jarosław Witaszczyk
Absolwent Wydziału Aktorskiego we Wrocławiu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie (1995 r.).
Debiutował w Teatrze im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, następnie pracował w teatrach Syrena, Rozmaitości, Komedia oraz Stara Prochoffnia w Warszawie. Obecnie współpracuje z warszawskimi teatrami Rampa oraz Kamienica.
Jego najważniejsze role teatralne to Leporello w „Testamencie cnotliwego rozpustnika”, Stach Grzesiuk w „Boso, ale w ostrogach”, Garcin w „Przy drzwiach zamkniętych”, Farrago w „Farrago”, Łopachin w „Wiśniowym sadzie”, Papkin w „Zemście”, Puk w „Śnie nocy letniej”, Harold w „Czarnej komedii”, Grabiec w „Balladynie”, Hajmon w „Antygonie”.
Na szklanym ekranie gościł w serialach: „Plebania”, „Kryminalni”, „Samo życie”, „Na dobre i na złe”, „Klub szalonych dziewic”, „Klan” oraz „Na wspólnej”, oraz w filmach fabularnych: „Pre mortem”, „Imperator”, „Rozmowy Grudniowe”, „Ostatnie piętro”. Chętnie współpracuje z niezależnymi twórcami, czego efektem była Nagroda dla Najlepszego Aktora w 2011 r. w pierwszej polskiej edycji 48 Hour Film Project za rolę Lokaja w filmie „Sałatka z Bakłażana”.
Najważniejsze wyróżnienie teatralne w dorobku aktora to Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Klasyki Rosyjskiej w Rydze (Łotwa) za reżyserię spektaklu „Płaszcz” wg Michała Gogola (Teatr MASKA, Kłajpeda, Litwa). W dorobku reżyserskim znajdują się również autorskie „Życie na poczekaniu” oraz „Być jak Marlene”.
Laureat ogólnopolskich konkursów i festiwali wokalnych, między innymi: Brązowy Samowar za III miejsce (w duecie z Marią Niklińską) na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze (2012); wyróżnienia na Przeglądach Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (1990 oraz 1991). W 1990 debiutował na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Laureat Złotej Dziesiątki OMPP w 1989 r.

opublikowano: 23.07.2017

Zobacz także:
Wirtualna Wycieczka

Zobacz jak wygląda muzeum oraz kompleks parkowy w Internecie!

Odwiedź nasze muzeum On-line