Muzeum Romantyzmu

banner_www_ogolny.jpg

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wystawami w Muzeum Romantyzmu, Opinogóra.

Wyszukiwarka

Koncert

 Koncert niedzielny
nr 565

8 października 2017 r.

Szanowni Państwo,
zapraszamy na koncert nr 565, pt. „Balladowanie” w wykonaniu Magdaleny Warzechy - aktorki Teatru Narodowego w Warszawie i Aleksandra Dębicza – pianisty młodego pokolenia.

***

„Balladowanie” to program w cyklu „Duety poetycko - muzyczne Magdaleny Warzechy”. Zagadnieniem wiodącym będzie temat życia i śmierci Człowieka oraz od zawsze walczące ze sobą w tym Człowieku siły: chciwość – skromność, wiara - upadek, dobro - zło, oraz nierzadko groteskowe konsekwencje dokonywanych przez tegoż Człowieka wyborów.
W „Balladowaniu” pojawią się także akcenty humorystyczne, bo życie Człowieka często bywa zaskakujące aż do granic absurdu.
Zmiana formy gramatycznej w tytule jest celowa. Będziemy się bowiem poruszać w materii pomiędzy balladą, opowiadaniem, bajaniem i muzykowaniem. Rytm, rym, fraza i tempo odegrają tu kluczową rolę.
„Balladowanie” to spotkanie z bohaterami między innymi „Lilii” i „Pani Twardowskiej” Adama Mickiewicza czy „Ballady o czwartym powsinodze beskidzkim, świątkarzu, o Bogu prawdziwym i Chrystusie frasobliwym rzeźbiącym świętego Wowra” Emila Zegadłowicza.
Muzykę do programu opracował niezwykle utalentowany pianista Aleksander Dębicz.
opublikowano: 25.09.2017

Galeria

Zobacz także:
Wirtualna Wycieczka

Zobacz jak wygląda muzeum oraz kompleks parkowy w Internecie!

Odwiedź nasze muzeum On-line