Muzeum Romantyzmu

banner_www_ogolny.jpg

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wystawami w Muzeum Romantyzmu, Opinogóra.

Wyszukiwarka

Koncert

 Koncert niedzielny
nr 566

12 listopada 2017 r.

Szanowni Państwo,
zapraszamy na koncert nr 566, pt. „Przybyli Ułani” w wykonaniu kwartetu puzonowego TROMBASTIC i Grzegorza Zychowicza - śpiewaka.


 


 
***
TROMBASTIC - to zespół puzonowy, w skład którego wchodzą muzycy - wirtuozi pracujący na co dzień w warszawskich orkiestrach. Zespół istnieje od 1987 roku i od tego czasu dokonał wielu nagrań i wystąpił na najważniejszych festiwalach w kraju i za granicą. Zespół wystąpił m.in.: w Japonii, Grecji, Norwegii, Niemczech, Czechach i Holandii. Ze względu na szerokie zainteresowania muzyków TROMBASTIC stara się propagować muzykę instrumentalną od czasów średniowiecza, poprzez renesans, barok, aż do muzyki współczesnej, również jazzowej i popowej. Muzycy grają na instrumentach dawnych, a także współczesnych. W 2010 roku zespół nagrał płytę z muzyką renesansową pt. „Battalia”, za którą otrzymał nagrodę FRYDERYK 2010 w kategorii Muzyka Dawna. Najnowsza płyta zespołu to „Tutti Virtuosi” z 2015 roku zawierająca najpiękniejsze kompozycje - arcydzieła europejskiego renesansu i baroku napisana na duże składy instrumentalne.


Grzegorz Zychowicz - bas
Studia wokalne ukończył w 1993 r. w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, w klasie prof. E. Kossowskiego. W 1991 r. otrzymał nagrodę specjalną za wykonanie pieśni na Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Artystycznej w Warszawie, a dwa lata później został zaproszony do udziału w Koncercie Roku Ministerstwa Kultury i Sztuki dla najlepszych studentów i laureatów konkursów muzycznych pod patronatem W. Lutosławskiego. W 1992 r. debiutował w oratoryjnej partii Józefa z Arymatei w „La Passione di Jesu Christo Nostro Signore” Antonia Caldary.
Od 1992 r. jest solistą Warszawskiej Opery Kameralnej, z którą odbył wiele zagranicznych tourne m.in.: po Niemczech, Francji, Hiszpanii, Danii, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Belgii, Rosji, Libanie i Japonii. Brał udział w polskiej prapremierze „L Alceste” Jean Baptisty Lullyego w rolach: Lycomedesa i Charona oraz Ismernora w prapremierze „Tancrede” Andre Campry pod dyrekcją Jean Claude’a Malgoire’ na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej.
Występował z czołowymi polskimi zespołami muzyki dawnej: Ars Nova, Il Tempo, Trombastic, Musicae Antiquae Collegium Vasoviense. Uczestniczył w premierowych nagraniach „Pieśni Kaliope słowieńskiej” Krzysztofa Klabona (DUX) z zespołem Trombastic, nowoodkrytych dzieł Marcina Mielczewskiego (DUX) i Kaspara Förstera Juniora (CD Acord) z zespołem Il Tempo oraz serii „„Opera Omnia”” (5 CD z monograficznego zbioru utworów Marcina Mielczewskiego) z zespołem MACV (PMC).
W 1993 r. uczestniczył w polskich przedstawieniach premierowych opery „Raj Utracony” Krzysztofa Pendereckiego w Teatrze Wielkim w Warszawie, w której wykonywał partię Chrystusa.
Wykonał również solową partię basową „Requiem dla mojego przyjaciela” Zbigniewa Preisnera w nagraniu CD (Warner Music) oraz w prawykonaniach (1998 w Warszawie, 1999 w Londynie).
Współpracował z Filharmonią Narodową, Filharmonią im. R.Traugutta, Towarzystwem im. F.Chopina, Mazowieckim Centrum Kultury. W repertuarze ma m.in.: następujące partie operowe: Seneca „Il coronazione di Poppea”, Nettuno „Il ritorno Ulisse in Patria”, Plutone „Ballo delle Ingrate” Claudio Monteverdiego, Adonis w „Venus i Adonis” Johna Blowa, Sarastro „Die Zauberfote” , Il Commendatore „Don Giovanni” Wolfganga Amadeusza Mozarta, Don Basilio „Il Barbiere di Sevilia” Gioacchino Rossiniego, Licomede i Charon „L’ Alceste” Jeana Baptisty Lullyego, Ismenor „Tancrede” Andre Campry.
Z muzyki kameralnej polskiej wykonuje pieśni m.in.: F.Chopina, S.Moniuszki, Z.Noskowskiego, S.Niewiadomskiego, H.Czyża. Z obcej m.in.cykl Winterrese (Podróż zimowa) F. Schuberta.

opublikowano: 28.10.2017

Zobacz także:
Wirtualna Wycieczka

Zobacz jak wygląda muzeum oraz kompleks parkowy w Internecie!

Odwiedź nasze muzeum On-line