Muzeum Romantyzmu

banner_www_ogolny.jpg

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wystawami w Muzeum Romantyzmu, Opinogóra.

Wyszukiwarka

Koncert

  Koncert niedzielny
nr 568

14 stycznia 2018 r.

Szanowni Państwo,
zapraszamy na koncert nr 568, pt. „Muzyką kawa słodzona”, który odbędzie się 14 stycznia 2018 r., o godz. 12.00 w muzealnej Oranżerii.
Podczas koncertu wystąpią: Henryk Jóźwiak – słowo, Ludmiła Worobec-Witek – skrzypce, Artur Jaroń – fortepian. 
Henryk Jóźwiak
Naukę zawodu rozpoczął w PWSFTViT w Łodzi, a zakończył w Studium Teatralnym Waldemara Wilhelma. Jeszcze przed uzyskaniem dyplomu aktorskiego debiutował na scenie Państwowego Teatru Dramatycznego w Kaliszu. Następnie pracował w teatrach na terenie Wielkopolski (w Gorzowie Wlkp., Zielonej Górze), później w Elblągu. W 1992 roku rozpoczął współpracę z Polskim Radiem w Zielonej Górze, gdzie m.in., jako jeden z pierwszych w Polsce, czytał powieść Moskwa Pietuszki Jerofiejewa, Dwór Singera, prozę Topora oraz wiele utworów poetyckich - od Lorki po Eliota. Występował na Festiwalu Teatrów Wschodniej Europy w Schwedt, uczestniczył w spektaklu otwierającym Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie. Grał we Frankfurcie n/Odrą, w Berlinie, Beeshow, Saarbrucken. Jako aktor Teatru Lubuskiego występował w Wilnie - w słynnym Teatrze na Pohulance, Nancy, Metzu i Paryżu jako Hrabia w Panu Tadeuszu. Jest laureatem pierwszego w Polsce Festiwalu Sztuki Słowa zorganizowanego w ramach cyklu VERBA SACRA w Poznaniu, w 2005 roku ponownie znalazł się w ścisłym finale konkursu. Od 1998 roku jest etatowym aktorem Teatru Dramatycznego w Płocku i członkiem zespołu Studio Teatr Test w Warszawie. Kontynuuje pracę w radiu, czytając poezję i teksty biblijne (w radiu katolickim) oraz prowadząc własne audycje poetyckie.


Ludmiła Worobec-Witek
Urodziła się w Żydaczowie na Ukrainie. Ukończyła z wyróżnieniem Szkołę Talentów im. Salomei Kruszelnickiej w klasie skrzypiec profesor Aleksandrii Derkacz. Dalszą naukę kontynuowała w Lwowskim Konserwatorium im. Mikołaja Łysenki pod kierunkiem samego pedagoga, otrzymując dyplom z wyróżnieniem. Brała udział w regionalnych i ogólnokrajowych konkursach, na których zdobywała specjalne wyróżnienia za interpretację muzyki rosyjskiej i radzieckiej. Od 1991 roku mieszka i pracuje w Polsce w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Prowadzi bogatą działalność artystyczną jako solistka i kameralistka. Występowała m.in. z Orkiestrą Sinfonia Varsovia, Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lwowskiej, Słowacką Filharmonią w Koszycach, Orkiestrą Magna Grecia, z orkiestrami symfonicznymi: Filharmonii Świętokrzyskiej, Opolskiej, Lubelskiej, Rzeszowskiej, Częstochowskiej, Szczecińskiej oraz Płocką Orkiestrą Symfoniczną, Śląską Orkiestrą Kameralną, Tomską Orkiestrą Kameralną (Rosja), Lwowską Orkiestrą Kameralną Wirtuozi Lwowa. Współpracowała z wybitnymi polskimi dyrygentami: Jerzym Maksymiukiem, Agnieszką Duczmal, Jerzym Salwarowskim, Szymonem Kawallą, Józefem Wiłkomirskim, Markiem Traczem, Czesławem Grabowskim. Występowała na wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych m. in. Muzycznych Spotkaniach Wschód-Zachód w Zielonej Górze, Festiwalach im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju, im J. Kiepury w Krynicy, Festiwalu Kwitnących Azalii w Mosznej, Festiwalu Beethowenowskim w Głogówku oraz festiwalu muzyki kameralnej w Leżajsku, Lublinie, Orońsku, Mosznej i Jędrzejowie. Kilkakrotnie koncertowała w Muzeum Narodowym w Warszawie i Wilanowie w ramach cyklicznych imprez. Dokonała nagrań dla Radia Kielce. Dużym powodzeniem cieszą się jej płyty CD Przeboje Salonu Muzycznego, Poeme, oraz Bach, Mendelssohn. Za działalność artystyczną artystka otrzymała nagrodę Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i Nagrodę Kielc. Od wielu lat współpracuje z pianistą Arturem Jaroniem, z którym wystąpiła we Francji, Niemczech, Belgii, Portugalii, Ukrainie, Słowacji, Włoszech i Szwecji. W 2005 r. wystąpili wspólnie z recitalem w Well Recital Hall (Carnegie Hall) w Nowym Jorku.


Artur Jaroń
Urodził się w Kielcach. Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie fortepianu profesor Ireny Sijałowej-Vogel. Ukończył studia podyplomowe w Konserwatorium Odesskim w klasie profesora Anatolija Kordaszewa. Odbył kursy mistrzowskie pod kierunkiem profesor Wiery Gornostajewej i Guntera Ludwiga. Prowadzi bogatą działalność artystyczną jako solista i kameralista. Występował z większością polskich orkiestr na czele z Sinfonia Varsovia, Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus, Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia i Telewizji w Krakowie oraz zespołami filharmonicznymi w Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Koszalinie, Kielcach, Katowicach, Lublinie, Jeleniej Górze, Olsztynie, Opolu, Szczecinie, Słupsku, Toruniu, Wałbrzychu, Rzeszowie, Zielonej Górze. Koncertował za granicą w Niemczech, Szwecji, Danii, Słowacji, Rosji, na Litwie, Łotwie i Ukrainie. Współpracował z gronem wybitnych polskich dyrygentów, by wspomnieć nazwiska Jerzego Maksymiuka, Jerzego Salwarowskiego, Marka Pijarowskiego, Agnieszki Duczmal, Tadeusza Wojciechowskiego. Jako kameralista współpracował m. in. z Teresą Żylis-Gara, Małgorzatą Walewską, Wiesławem Ochmanem i Adamem Zdunikowskim. Stale współpracuje ze skrzypaczką Ludmiłą Worobec-Witek, z którą koncertował we: Francji, Niemczech, Belgii, Portugalii, Ukrainie, Słowacji, Szwecji, Włoszech. W 2005 r. wystąpili wspólnie z recitalem w Weill Recital Hall (Carnegie Hall) w Nowym Jorku. Dokonał nagrań dla Radia Kielce i Telewizji Rosyjskiej. Ma w swym dorobku pięć płyt CD z muzyką solową i kameralną. Wśród dokonanych przez Artura Jaronia nagrań jest wyjątkowy rarytas, rzadko wykonywany i nagrywany „Koncert na fortepian i skrzypce F. Mendelssohnna” Bartholdy’ego. Jest dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego imienia Krystyny Jamroz w Busku - Zdroju oraz prowadzi autorską imprezę cykliczną Salon Muzyki Kameralnej w Kielcach. Za działalność artystyczną i organizatorską, otrzymał szereg prestiżowych nagród m. in. nagrodę wojewody kieleckiego, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Nagrodę Miasta Kielc, statuetki Lidera Regionu w dziedzinie kultury, Złotego Emeryka. Odznaczony brązowym krzyżem zasługi. Jest dyrektorem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. M Moszkowskiego w Kielcach. Był jurorem w konkursach pianistycznych: A.M.A. Calabria we Włoszech, M. Moszkowskiego w Kielcach, T. Leszetyckiego w Łańcucie.

opublikowano: 15.12.2017

Galeria

Zobacz także:
Wirtualna Wycieczka

Zobacz jak wygląda muzeum oraz kompleks parkowy w Internecie!

Odwiedź nasze muzeum On-line