Muzeum Romantyzmu

banner_www_ogolny.jpg

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wystawami w Muzeum Romantyzmu, Opinogóra.

Wyszukiwarka

Koncert

 Koncert 
Agnieszka Hekiert
E-JAZZ QUARTET

27 stycznia 2018 r.

Szanowni Państwo,

zapraszamy na koncert „AGNIESZKA HEKIERT E-JAZZ QUARTET”, który odbędzie się 27 stycznia 2018 r., o godz. 17.00 w muzealnej Oranżerii.

Podczas koncertu wystąpią:
Agnieszka Hekiert - śpiew
Konstantin Kostov (Bułgaria/Niemcy) - piano
Patryk Dobosz - perkusja
Paweł Pańta – kontrabas/gitara basowa 
O Agnieszce Hekiert:
„Jazz ze znakiem jakości” - Marek Niedźwiecki
„Jeśli uczyć się śpiewać, to tylko u Agnieszki Hekiert! Jest genialną nauczycielką”- Sonia Bohosiewicz


Wybitna wokalistka jazzowa, absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Rozchwytywana trenerka wokalna (m.in. program Twoja Twarz Brzmi Znajomo). Kompozytorka, autorka tekstów i aranżacji. W 2013 roku wydała autorską płytę „Stories” z udziałem znakomitych muzyków sceny europejskiej (Konstantin Kostov) i polskiej (Cezary Konrad, Robert Kubiszyn, Krzysztof Herdzin, Kuba Badach, Atom String Quartet).
Od 2009 roku współpracuje z wybitnym artystą sceny jazzowej Bobbym McFerrinem, jak również z Trio Krzysztofa Herdzina (płyta „Night And Day Swing”) oraz Leszkiem Żądło (na scenie austriackiej, niemieckiej, polskiej) i bułgarskim Trio w Monachium (płyta „European Impressions”). Poza Polską koncertowała między innymi w Niemczech, Austrii, Bułgarii, Francji, Chorwacji, czy we Włoszech.
„Stories”, autorska płyta wydana przez UNIVERSAL MUSIC, to mieszanka bałkańskich brzmień, słowiańskiej duszy, wyśmienitych dźwięków, serbsko-bułgarskich „połamanych” rytmów i ciepłych partii wokalnych Agnieszki i Kuby Badacha. Wirtuozeria muzyków łączy się z głębokim głosem Agnieszki, jej niewiarygodnie lekkim poruszaniem się po skali i pełnymi energii improwizacjami.


opublikowano: 04.01.2018

Zobacz także:
Wirtualna Wycieczka

Zobacz jak wygląda muzeum oraz kompleks parkowy w Internecie!

Odwiedź nasze muzeum On-line