Muzeum Romantyzmu

banner_www_ogolny.jpg

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wystawami w Muzeum Romantyzmu, Opinogóra.

Wyszukiwarka

Koncert

  Koncert niedzielny
nr 571

8 kwietnia 2018 r.

Szanowni Państwo,
zapraszamy na koncert nr 571 pt. „Między Mną a Tobą” w wykonaniu Laury Łącz, który odbędzie się 8 kwietnia 2018 r. o godz. 12.00 w muzealnej Oranżerii.


 
Program poetycko-muzyczny jest montażem polskich wierszy i piosenek, głównie okresu dwudziestolecia międzywojennego. Są w nim zawarte utwory poetów, którzy wówczas debiutowali lub byli w rozkwicie swojej twórczości.
Tytuł programu jest niezwykle pojemny – opowiada nie tylko o tym, co zdarzyć się może między mężczyzną a kobietą, ale ogólnie między ludźmi.
Usłyszymy piosenki z okresu dwudziestolecia międzywojennego oraz napisane współcześnie lub skomponowane specjalnie dla potrzeb tego programu do tekstów wybitnych poetów polskich sprzed lat. Większość piosenek skomponował Adam Skorupka, a współczesne teksty napisali Jan Wołek, Małgorzata Maliszewska, Jadwiga Hass, Edmund Lazarewicz.
Program zawiera między innymi wiersze Juliana Tuwima, Bolesława Leśmiana, Leopolda Staffa, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego…


Laura Łącz
Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie oraz filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Na scenie teatralnej zadebiutowała 3 lutego 1978 roku rolą Kobiety w sztuce Ballada Łomżyńska Ernesta Brylla. W latach 1977-2000 występowała na deskach Teatru Polskiego w Warszawie. W roku 1983 otrzymała Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego. Wystąpiła w kilkudziesięciu filmach fabularnych, telewizyjnych, serialach, przedstawieniach teatralnych i Teatru Telewizji. Jest autorką książek dla dzieci, między innymi Sekret czarnego łabędzia, Spełnione marzenia oraz Bajki i wiersze na cztery pory roku.

opublikowano: 21.03.2018

Galeria

Zobacz także:
Wirtualna Wycieczka

Zobacz jak wygląda muzeum oraz kompleks parkowy w Internecie!

Odwiedź nasze muzeum On-line