Muzeum Romantyzmu

banner_www_ogolny.jpg

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wystawami w Muzeum Romantyzmu, Opinogóra.

Wyszukiwarka

Koncert

  Koncert niedzielny
nr 572

13 maja 2018 r.

Szanowni Państwo,
zapraszamy na koncert nr 572 pt. „Miłość, maj i bzy”, czyli miłość w pieśniach i wierszach w wykonaniu: Lilianny Zalesińskiej – mezzosopran, Piotra Szymanowicza - fortepian (jest to jeden z najbardziej uznanych polskich duetów głos - fortepian) oraz Michała Bogdanowicza - solisty zespołu Piotra Rubika, aktora Teatru Buffo.
Koncert odbędzie się 13 maja 2018 r. o godz. 12.00 w muzealnej Oranżerii.


Lilianna Zalesińska - mezzosopran, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi i Uniwersytetu Muzycznego w Wiedniu. Obie uczelnie ukończyła z wyróżnieniem. W zakresie pieśni doskonaliła swój warsztat w Konserwatorium Królewskim w Brukseli u Udo Reinemanna. Ukończyła także wydział historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Ma na koncie liczne recitale i koncerty, występy na festiwalach, m. in. tak znanych, jak Warszawska Jesień, który dwukrotnie otwierała, Festiwal w Łańcucie, Festiwal A. Didura, Festiwal 4 Kultur w Łodzi, który inaugurowała w 2015 r. z Maciejem Grzybowskim przy fortepianie, SIMN (Rumunia), którego była specjalnym gościem, gwiazdorski International Izmir Festival (Turcja), prestiżowy Festiwal Rossiniowski (Niemcy) i wiele innych. Śpiewała na zaproszenie ISCM w światowych prapremierach muzyki współczesnej m.in. na tak uznanej scenie, jak Konzerthaus w Wiedniu. Występowała też w spektaklach operowych w Polsce, Austrii i Niemczech, m.in. w pierwszym niemieckojęzycznym wystawieniu opery „Ottone” Haendla w reżyserii słynnego Harrego Kupfera, które było wydarzeniem sezonu, czy ostatnio w operze Brittena (premiera maj 2016) w Szczecinie.

Piotr Szymanowicz - pianista kameralista, związany z Filharmoniami Łódzką i Narodową. Ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi, w Konserwatorium Królewskim w Brukseli doskonalił swój warsztat w zakresie duetów pieśniarskich, zaś w Uniwersytecie Muzycznym w Wiedniu ukończył specjalizację „muzyka kameralna i akompaniament pieśni”. Jako akompaniator od lat pracuje z wokalistami i instrumentalistami. Jest nauczycielem kameralistyki w Zespole Szkół Muzycznych w Łodzi.

Obydwoje artyści wykonali wspólnie ponad 50 recitali oraz wiele koncertów. W 2011r. zdobyli I miejsce w Międzynarodowym Konkursie dla Duetów Pieśniarskich w Niemczech (Kolonia). Jeden z recitali duetu w Niemczech odbył się pod patronatem słynnego śpiewaka Dietricha Fischer-Dieskau. Duet wystąpił m.in. z recitalami podczas Światowych Obchodów Roku Chopinowskiego, zamykał Rok Lutosławskiego w Austrii, w Stambule na zaproszenie Uniwersytetu Bosforskiego, na otwarciu Akademii Kameralistyki we Francji, w „Salonie Polskim” w Pradze, w Finlandii z okazji Święta Niepodległości, w Wilnie na największym festiwalu św. Krzysztofa, w Studio S1 Polskiego Radia i in. Duet miał zaszczyt wystąpić z recitalem w dniu setnych urodzin Andrzeja Panufnika w obecności Lady Camilli Panufnik z okazji Roku Panufnika.

Michał Bogdanowicz 
baryton; naukę śpiewu rozpoczął w Szkole Muzycznej II stopnia im. F. Chopina w Warszawie. Dwa lata później rozpoczął studia w Akademii Muzycznej w Łodzi na Wydziale Wokalno-Aktorskim, a następnie kontynuował edukację w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Artysta śpiewak znany m.in. z telewizyjnego show Przebojowa Noc, serialu Barwy szczęścia oraz Szpilki na Giewoncie. W latach 2005-2008 współpracował z Warszawską Operą Kameralną. Występuje w spektaklach Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy w Studio Buffo. Od 2007 roku jest solistą w zespole Piotra Rubika.

opublikowano: 28.04.2018

Galeria

Zobacz także:
Wirtualna Wycieczka

Zobacz jak wygląda muzeum oraz kompleks parkowy w Internecie!

Odwiedź nasze muzeum On-line