Muzeum Romantyzmu

banner_www_ogolny.jpg

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wystawami w Muzeum Romantyzmu, Opinogóra.

Wyszukiwarka

Zaproszenie

 Salonik Elizy

3 czerwca 2018 r.

Szanowni Państwo,
zapraszamy na osiemnaste spotkanie z cyklu „Salonik Elizy”, które odbędzie się 3 czerwca 2018 r. (niedziela) o godz. 15.00 w muzealnej Oranżerii.
Gościem spotkania będzie Marek Majewski.
Spotkanie poprowadzi Zofia Humięcka. 


MAREK MAJEWSKI
autor i kompozytor, śpiewający poeta i satyryk, felietonista i szantymen. Scenarzysta, reżyser, konferansjer programów estradowych, telewizyjnych i radiowych. Urodził się w roku 1952 w Warszawie, od dzieciństwa związany z warszawską dzielnicą Żoliborz. Jest artystą – samoukiem. Z wykształcenia mgr inż. lotnictwa, ze specjalnością konstruktor lotniczy.
Zadebiutował w wieku 9 lat, występując w Domu Spokojnej Starości z piosenką „Jabłuszko pełne snów” z repertuaru Mieczysława Wojnickiego. Ukończył Politechnikę Warszawską, w czasie studiów śpiewał w chórze Uniwersytetu Warszawskiego, a na macierzystej uczelni udzielał się w studenckim ruchu turystycznym. Autor wierszy i bajek w dziecięcym tygodniku „Świerszczyk”, które obecnie można znaleźć w podręcznikach szkolnych do języka polskiego. Twórczość dziecięca przełożyła się na szereg spotkań autorskich i koncertów w szkołach i przedszkolach w całym kraju. Od 1989 roku w spółce autorskiej z Marcinem Wolskim napisał wszystkie telewizyjne i radiowe polityczne Szopki Noworoczne.
Pisze i śpiewa ballady, teksty jeśli nawet satyryczne, to nie polityczne, piosenki żeglarskie i piosenki dla dzieci. Reżyseruje i prowadzi comiesięczne premierowe programy „Kabaretowej Sceny Przyjaciół Marka Majewskiego”, skupiającej najwybitniejszych artystów kabaretu, teatru, piosenki, ale także jazzu, folku i klasyki. Od roku 2012 w „Domu Sztuki” na Ursynowie przewodzi spotkaniom „Marek Majewski zaprasza” z udziałem znanych polskich artystów. Jego pasją jest żeglarstwo, co skutkuje organizowanymi od pięciu lat koncertami piosenki żeglarskiej pod hasłem „Szanty na Mazowszu”.

opublikowano: 20.05.2018

Galeria

Zobacz także:
Wirtualna Wycieczka

Zobacz jak wygląda muzeum oraz kompleks parkowy w Internecie!

Odwiedź nasze muzeum On-line