Muzeum Romantyzmu

banner_www_ogolny.jpg

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wystawami w Muzeum Romantyzmu, Opinogóra.

Wyszukiwarka

Koncert

 Koncert niedzielny
nr 573

10 czerwca 2018 r.

Szanowni Państwo,
zapraszamy na koncert nr 573 pt. „Przeboje wielkiego ekranu”, czyli koncert muzyki filmowej w wykonaniu: Mileny Lange –sopran, Macieja Przestrzelskiego – skrzypce, Marka Stefankiewicza – fortepian.

Koncert odbędzie się 10 czerwca 2018 r. o godz. 12.00 w muzealnej Oranżerii.

Milena Lange - sopran

Jest jedną z najbardziej utalentowanych młodych polskich śpiewaczek. Ukończyła studia na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, gdzie uzyskała dyplom z wyróżnieniem w klasie śpiewu solowego oraz dyplom w klasie fortepianu. Artystka o szerokim kręgu zainteresowań muzycznych; uczestniczka i laureatka wielu przeglądów i konkursów wokalnych dla młodych wykonawców. Współpracuje z wieloma orkiestrami symfonicznymi oraz kameralnymi w Polsce, m. in. z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Podkarpackiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Zabrzańskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Rybnickiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej, Śląską Orkiestrą Kameralną oraz z Warszawską Orkiestrą Symfoniczną „Impressione”. W trakcie swojej dotychczasowej działalności artystycznej współpracowała z wieloma mistrzami batuty, m.in. Krzesimirem Dębskim, Maciejem Niesiołowskim, Sławomirem Chrzanowskim, Piotrem Wijatkowskim, Bartoszem Żurakowskim, Adamem Klockiem, Andrzejem Knapem. Występowała również obok znamienitych osobistości polskiej sceny: Zbigniewa Wodeckiego, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Grzegorza Turnaua, Zbigniewa Preisnera, Krzysztofa Jasińskiego, Anny Szałapak, Jana Nowickiego, Jacka Borkowskiego, Beaty Rybotyckiej, Laury Łącz, Jacka Zielińskiego. W maju 2017 roku zaprezentowała cykl „Pieśni Kurpiowskich op. 58” Karola Szymanowskiego w audycji „Five o’clock” w Programie 2 Polskiego Radia. W swoim repertuarze artystka posiada liczne arie operowe, operetkowe, musicalowe, pieśni, utwory oratoryjno-kantatowe. Koncertuje na scenach filharmonicznych i teatralnych w Polsce oraz za granicą. Wciąż doskonaląc swoje umiejętności bierze czynny udział w spektaklach operowych oraz musicalowych. W marcu 2018 roku wzięła udział w światowej prapremierze opery „Il Trespolo Tutore” Allessandra Stradelli, w której zagrała główną rolę – Artemisię z Orkiestrą Instrumentów Historycznych Zakładu Muzyki Dawnej pod batutą Maestro Andrea De Carlo z Conservatorio Statale di Musica Alessandro Casella w Akwili (Włochy). Obecnie kontynuuje naukę na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu prof. Anny Radziejewskiej.


Maciej Przestrzelski - skrzypce
W 1994 roku ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec prof. Marii Słubickiej-Podejko. W czasie studiów był koncertmistrzem Orkiestry Symfonicznej Akademii Muzycznej, z którą koncertował w kraju i za granicą z takimi artystami jak: Konstanty Andrzej Kulka, Krzysztof Jakowicz, Jean Pierre Rampall, Krzysztof Jabłoński, Piotr Anderszewski. Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę w orkiestrze Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie, gdzie jest koncertmistrzem i zastępcą kierownika grupy II skrzypiec. Uczestniczył w realizacjach operowych i koncertowych w kraju i za granicą m.in. Krzysztofa Pendereckiego, Jacka Kaspszyka, Gabriela Chmury, Jerzego Maksymiuka, Grzegorza Nowaka, Placido Domingo, Jose Cura, Marca Minkowskiego, Mariusza Trelińskiego, Joshua'y Bella, Valerego Gergieva, Krzysztofa Pastora, Carlo Montanaro, Patricka Fournillier i wielu innych. Współpracował z wieloma orkiestrami, m.in: Polska Orkiestra Radiowa, Sinfonia Varsovia, Camerata Vistula. Jest pomysłodawcą i pierwszym skrzypkiem kwartetu smyczkowego „Fobos”, złożonego z członków orkiestry Teatru Wielkiego Opery Narodowej, z którym koncertował w kraju i nagrywał płyty m.in. dla: Krzesimira Dębskiego, Michała Bajora, Jacka Kaczmarskiego, zespołu Myslovitz, Leszka Możdżera czy Piotra Rubika. Współpracuje z kompozytorami młodego pokolenia, m.in. Maciejem Zielińskim, Pawłem Mykietynem, uczestnicząc w projektach muzyki współczesnej i filmowej. Był solistą IV Międzynarodowego Festiwalu Gitarowego w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego oraz XIV Festiwalu Trzech Kultur. Jako kameralista uczestniczył w festiwalach muzyki współczesnej Warszawska Jesień. Od roku 2009 jest muzykiem Amabile Piano Trio, z którym współtworzy spektakle poetycko-muzyczne, z największymi mistrzami słowa w Polsce, m.in.: Krzysztofem Kolbergerem, Jerzym Zelnikiem, Katarzyną Łaniewską, Andrzejem Ferencem, Andrzejem Sewerynem. Rok Chopinowski 2010 Amabile Piano Trio uczciło programem Dobry wieczór Monsieur Chopin z poezją Stanisława Wyspiańskiego, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Ernesta Brylla, Juliusza Słowackiego z muzyką Fryderyka Chopina i słowem Krzysztofa Kolbergera. Od 2007 r. jest koncertmistrzem i solistą orkiestr Romantica i Warsaw Impressione Orchestra. Od 1992 roku jest pedagogiem w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie. Jego wychowankowie są laureatami wielu konkursów skrzypcowych międzynarodowych i ogólnopolskich. Jest twórcą zespołu Szymanowski String Ensemble, z którym wystąpił na wielu koncertach i festiwalach m.in. Tydzień Muzyki Mariana Sawy (2015), Koncert z okazji 85. urodzin R. Twardowskiego.


Marek Stefankiewicz – fortepian
Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Edukacji Muzycznej. Ukończył również studia ekonomiczne w warszawskiej SGPiS. Utalentowany pianista, kompozytor i aranżer w dziedzinie muzyki estradowej, teatralnej i filmowej. Związany czynnie z wieloma instytucjami kultury (filharmonie, teatry) i mediami (radio, telewizja). Współpracował z czołowymi artystami estrady (Ewa Bem, Halina Frąckowiak, Anna Jantar, Krystyna Prońko, Maryla Rodowicz; zespołami Budka Suflera, Perfect). Autor muzyki do wielu filmów fabularnych (Miłość z listy przebojów, Sara), spektakli telewizyjnych (Warszawa, serial Klan) i teatralno-muzycznych (Chopin w Ameryce, Pianista Warszawy). Laureat nagród na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu i na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie. Jako kierownik muzyczny i wykonawca prowadził ważne koncerty muzyczne w kraju i poza granicami (USA, Europa, Japonia). Prowadził międzynarodowe warsztaty muzyczne w kraju, a w 2012 r. w Delhi (Indie) i w Strasberg Studio w Nowym Jorku (2013). Od 2005 roku jest st. wykładowcą w Instytucie Muzyki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie oraz w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Za pracę pedagogiczną otrzymał nagrody rektorskie (2010, 2011). W 2012 r. uzyskał stopień doktora sztuki muzycznej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Prowadzi czynną działalność koncertową, twórczą i pedagogiczną.


Andrzej Krusiewicz – konferansjer
Absolwent filologii rosyjskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W pracy magisterskiej napisanej pod kierunkiem doc. dr hab. Bohdana Galstera poddał analizie teorię i praktykę przekładu literackiego w okresie od romantyzmu po współczesność. W Polskim Radio – od 1977 roku. Zdobył duże doświadczenie spikersko-lektorskie, realizując różne formy: reklamy, teksty informacyjne, felietony, prozę literacką, poezję. Wieloletni współautor cyklu nocnych programów poświęconych zachowaniom emocjonalnym i zjawiskom społecznym, gdzie kanwę do rozmów ze słuchaczami stanowiły sztuki teatralne. Współautor kilkudziesięciu audycji historycznych z cyklu Kronika 1939 roku. Stale współpracuje w charakterze lektora z Polskim Związkiem Niewidomych. Czyta listy dialogowe w filmach przygotowywanych do emisji i na żywo w kinach. Ma bogate doświadczenie w prowadzeniu koncertów estradowych o różnej formule: oficjalnych, okolicznościowych, typu show, poświęconych muzyce rozrywkowej i poważnej, zgodnie z zapotrzebowaniem – także dwujęzycznie (angielski).

opublikowano: 01.06.2018

Galeria

Zobacz także:
Wirtualna Wycieczka

Zobacz jak wygląda muzeum oraz kompleks parkowy w Internecie!

Odwiedź nasze muzeum On-line