Muzeum Romantyzmu

banner_www_ogolny.jpg

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wystawami w Muzeum Romantyzmu, Opinogóra.

Wyszukiwarka

Zaproszenie

Wydarzenie kulturalne za 1 zł
"Niebo dla złodziejek"

15 sierpnia 2018 r.

Szanowni Państwo,
zapraszamy na wydarzenie kulturalne za 1 zł - koncert „Niebo dla złodziejek” w wykonaniu Joanny Lewandowskiej, której towarzyszyć na scenie będą: Mateusz Szemraj – gitary, Bartłomiej Krauz – akordeon, Kuba Szydło – perkusja.
Koncert odbędzie się 15 sierpnia 2018 r. o godz. 17.00 w muzealnej Oranżerii.


* UWAGA: na spektakl nie przyjmujemy rezerwacji. Kasa biletowa w Oranżerii czynna będzie od godz. 16.00. Ilość miejsc ograniczona.


 
JOANNA LEWANDOWSKA - jeden z najpotężniejszych głosów kobiecych, doceniany zarówno w Polsce, jak i na świecie. W środowisku artystycznym jej nazwisko to synonim profesjonalizmu. Teksty dla Joanny piszą choćby Jan Wołek czy Andrzej Poniedzielski, zaś Zygmunt Konieczny specjalnie z myślą o Joannie napisał partię wokalną do oratorium wielkanocnego pt. „Skarga Jerozolimy”.
Joanna uczestniczy w najbardziej prestiżowych projektach muzycznych, gdyż daje gwarancję mocy przekazu. Jest zapraszana do udziału w benefisach m.in. przez. Jana Wołka, Jerzego Satanowskiego, Irenę Santor, Andrzeja Zaryckiego, Zbigniewa Łapińskiego.
Laureatka wielu znaczących konkursów i festiwali:
– Stypendium im. Marka Grechuty dla najbardziej obiecującego młodego artysty na 42 Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (2006)
– Grand Prix, nagroda publiczności i nagroda ZASP-u za największą indywidualność festiwalu „Tańczące Eurydyki” w Zielonej Górze. (2006)
– III miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku (2004)
– III miejsce na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie. (2004)
– I miejsce na Festiwalu Sztuki Słowa …Czy to jest kochanie? (2003)
– III miejsce na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (2003)
– II miejsce na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, nagroda prezesa TVP (2002)
– Wyróżnienie honorowe, nagroda dziennikarzy i nagroda „Twojego Stylu” w V edycji konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”, (2002)
Rozmiłowana w pięknej i mądrej piosence, swymi aranżacjami i głębią przekazu dociera do każdej publiczności. Czasem mówi o sobie „złodziejka piosenek” – wyszukuje perełki, odnajduje trzecie i czwarte dno zakurzonych tekstów, przeżywa je po swojemu i oddaje ludziom z całym ładunkiem emocji i uczuć. Jej interpretacje tekstu i muzyki burzą emocjonalny spokój słuchacza i każą usłyszeć wiele myśli od nowa.
Joanna Lewandowska występuje i nagrywa tylko z najlepszymi muzykami. Współpracuje m.in. z Pawłem Stankiewiczem, Pawłem Pańtą, Pawłem Kaczmarczykiem, Krzysztofem Łochowiczem, Sebastianem Wypychem, Grzechem Piotrowskim, Robertem Siwakiem. Spaja ona w ten sposób dwa pozornie odległe światy: muzyki improwizowanej oraz ważnego, mądrego tekstu. Mariaż tych dwóch sfer otwiera nowe spojrzenie na pozornie znane piosenki.

NAGRANIE PŁYTY to podsumowanie pracy artystycznej Joanny na scenie. Tytuł koncertu powstał w czasie wywiadu z wieloletnim redaktorem Polskiego Radia Zbigniewem Krajewskim i nawiązuje do humorystycznego sformułowania, którym określają ją inni artyści oraz słuchacze: „złodziejka piosenek”.

NA KONCERT składać się będą piosenki „skradzione” A. Osieckiej, Z. Wodeckiemu, A. Zausze, A. Poniedzielskiemu, M. Szcześniakowi oraz zespołowi Sztywny Pal Azji. Usłyszymy m.in. ikony polskiej piosenki takie jak „Uciekaj moje serce”, „Lubię wracać”, „Wymyśliłem Ciebie”, „Przepraszam że żyję”, czy „Wieża radości, wieża samotności”. Joanna "przytuliła" na nową płytę piosenki napisane specjalnie dla niej, wśród premier wykona m.in. utwór tytułowy „ Niebo dla złodziejek” pióra Marka Bartkowicza do własnej muzyki, „Golgotę” Jana Wołka do muzyki norweskiego kompozytora Espena Leitena, a także „Dojrzewanie” z tekstem Marii Guzy i muzyką zespołu „Niebo dla Złodziejek”.
 

opublikowano: 30.07.2018

Zobacz także:
Wirtualna Wycieczka

Zobacz jak wygląda muzeum oraz kompleks parkowy w Internecie!

Odwiedź nasze muzeum On-line