Muzeum Romantyzmu

banner_www_ogolny.jpg

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wystawami w Muzeum Romantyzmu, Opinogóra.

Wyszukiwarka

Zaproszenie

  Koncert niedzielny
nr 576

9 września 2018 r.

Szanowni Państwo,
zapraszamy na koncert nr 576 pt. „
I LOVE MUSIC” w wykonaniu: Patrycji Greckiej – skrzypce,  Emiliana Madeya – fortepian, Eweliny Stepanczenko-Stolorz - recytacje. 
Koncert odbędzie się 9 września 2018 r. o godz. 12.00 w muzealnej Oranżerii.


 

Patrycja Grecka
- ur. w Płocku w 1985 r. Pierwsze lekcje gry na skrzypcach otrzymała od Bernarda Tomasińskiego w tamtejszej szkole muzycznej. Po ukończeniu szkoły podstawowej kontynuowała naukę w Liceum Muzycznym im. M. Karłowicza w Poznaniu. Następnie zrealizowała studia w konserwatorium muzycznym w Jakobstad w Finlandii oraz Akademii Muzycznej w Poznaniu, gdzie m.in. pracowała z cenioną prof. Jadwigą Kaliszewską. Dyplom I stopnia – licencjat uzyskała w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.
Od 2012 r. kontynuowała edukację w klasie skrzypiec prof. Roberta Szredera – początkowo na kursach mistrzowskich, a później w Akademii Muzycznej w Maastricht w Holandii. W 2015 r. ukończyła prestiżową klasę skrzypiec z tytułem „master of art”. Jej trudny i wyróżniający się program recitalu został oceniony wysoką notą.
W międzyczasie uczestniczyła i doskonaliła swoje umiejętności na licznych kursach – zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami, prowadzonymi przez m.in. S. Krawczenko, J. Kaliszewską, R. Szredera, A. Lindal, M. Ławrynowicza.
Patrycja Grecka z sukcesem występowała jako solistka kameralistka m.in. w Polsce, Finlandii, Niemczech, Włoszech, Holandii, Słowenii, Szwecji, Norwegii.
Współpracowała z wieloma orkiestrami, m.in. Warszawską Orkiestrą Symfoniczną w Norderney; jest wieloletnim członkiem Płockiej Orkiestry Symfonicznej im. W. Lutosławskiego.
Patrycja Grecka jest uznanym i ceniony pedagogiem pracującym z utalentowanymi skrzypcowo dziećmi i młodzieżą. Studium praktyk pedagogicznych w zakresie nauczania gry na skrzypcach zrealizowała przy współpracy z prof. Jadwigą Kaliszewską w Poznaniu i prof. Robertem Szrederem w Maastricht. Została zaproszona jako jeden z pedagogów do poprowadzenia Festiwalu Dni Instrumentów Smyczkowych – Brabantse Strijkersdag – dedykowanej najbardziej uzdolnionej młodzieży z regionu - w Brabuncji w mieście Eindhoven.
Gra na polskim instrumencie autorstwa lutnika Macieja Łacka.

 
Ewelina Stepanczenko-Stolorz - aktorka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.
Współpracowała z Teatrem Nowym im. K. Dejmka w Łodzi oraz w Teatrze Scena Prapremier Invitro w Lublinie. Jest współzałożycielką Nieformalnej Grupy Avis, która działa od roku 2007. Za rolę w spektaklu "Kukułka" otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki na II Festiwalu Teatrów Nieinstytucjonalnych „X-OFF 2008”.
Przez pięć lat była etatową aktorką Teatru Rozrywki w Chorzowie, w tym czasie występowała w takich spektaklach jak: Wesołe kumoszki reż.: Laco Adamik, Położnice Szpitala św. Zofii reż.:Monika Strzępka, Bierzcie i jedzcie reż.:Monika Strzepka. Do dzisiaj współpracuje z chorzowską sceną grając Hudel w Skrzypku na dachu oraz w spektaklu kabaretowym Złanocki czyli bajki dla potłuczonych.
Ma w swoim dorobku kilka ról w serialach telewizyjnych m.in. „Barwy szczęścia”, „Lekarze”, „Na wspólnej”. Pracuje jako lektorka i aktorka dubbingowa.

 
Emilian  Madey - ukończył kompozycję (prof. M. Borkowski); dyrygenturę (prof. B. Madey); fortepian (prof. T. Monasterska, prof. M. Drewnowski) – wszystkie trzy dyplomy z wyróżnieniem. Doskonalił się na kursach u: W. Riekerta, N. Immelmana, N. Sztarkmana, R. Pagano, V. Mierżanowa i A. Dvarionaitė.
Zajął II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów i Skrzypków im. B. Dvarionasa w Wilnie (1989); otrzymał Złoty Medal na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. C. Kahn’a w Paryżu (1990); jest laureatem Międzynarodowego Festiwalu im. J. Hofmanna w Nałęczowie (1994, 1996).
Łączy występy jako pianista z działalnością dyrygencką. Występował w Filharmonii Narodowej, na Zamku Królewskim, w Teatrze Wielkim, Sali Kongresowej i Studio Koncertowym Polskiego Radia w Warszawie oraz z większością polskich orkiestr filharmonicznych. Koncertował w Austrii, Francji, Korei Płd., Słowenii, na Litwie, w Niemczech, we Włoszech i na Ukrainie.
Współpracował z dyrygentami: B. Madeyem, W. Rajskim, J. Maksymiukiem, T. Bugajem, Ł. Borowiczem, T. Wicherkiem, M. Nałęcz-Niesiołowskim, M. Caldim i in.
Jako kameralista i dyrygent występował m.in. ze swoją matką A. Malewicz-Madey (mezzosopran), Z. Rysiówną (recytacja), P. Janowskim (skrzypce), J. Artyszem (baryton), A. Kruszewskim (baryton), J. Brękiem (bas-baryton), R. Gierlachem (bas-baryton), M. Boberską (sopran), I. Kłosińską (sopran), Ł. Długoszem (flet), Z. Raubo (fortepian), A. Wodnickim (fortepian), M. Drewnowskim (fortepian), L. Armellini (fortepian) i in.
Prowadził kursy mistrzowskie w Konserwatorium Čiurlionisa w Wilnie i w Suwon University, College of Music w Korei Płd. Prowadzi klasę fortepianu w ZPSM II st. im. F. Chopina w Warszawie, jest wykładowcą na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie.
Jako kompozytor jest autorem licznych utworów na instrumenty solowe (m.in. Corruptio Optimi Pessima na obój, Ciacconetta na skrzypce, Trzy Pieśni Romantyczne na fortepian, Suita na wiolonczelę); dla zespołów kameralnych (m.in. Sapienti Sat na dwa flety i tempelbloki, Introduzione e Toccata na dwie wiolonczele, Quasi una Fantasia na wiolonczelę i fortepian, Sinfonietta dla 10 wykonawców, Variations dla 12 wykonawców); na orkiestrę (m.in. Fuga podwójna na wielką orkiestrę symfoniczną, Astronomica na dwie orkiestry smyczkowe i perkusję, Concerto – Variazioni in tre movimenti na fortepian i orkiestrę); piosenki; muzyka do filmu I. Cywińskiej Oczarowanie Fryderyka.
Jest Sekretarzem Zarządu Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego im. S. Moniuszki.

opublikowano: 22.08.2018

Galeria

Zobacz także:
Wirtualna Wycieczka

Zobacz jak wygląda muzeum oraz kompleks parkowy w Internecie!

Odwiedź nasze muzeum On-line