Muzeum Romantyzmu

wystawy.jpg

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wystawami w Muzeum Romantyzmu, Opinogóra.

Wyszukiwarka
Herb Krasińskich

Jednodniowy pobyt w MuzeumW związku z realizacją projektu: „Zwiększenie dostępności do kultury –Stworzenie Międzynarodowego Ośrodka Edukacji i Dziedzictwa Kulturowego w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze- Etap I: Zaplecze edukacyjne, folwarczne, gospodarcze i park krajobrazowy” opracowano program zajęć: „Jednodniowy pobyt w Muzeum”.

Nadrzędnym celem edukacji w Muzeum jest skuteczne i efektywne kształtowanie postaw dzieci oraz młodzieży. Program edukacyjny ma za zadanie służyć poznawaniu wiedzy oraz jej pogłębianiu, pobudzaniu aktywności dzieci i młodzieży. Uczy współdziałania w zespole, kształtuje właściwe postawy, a także pomaga dzieciom i młodzieży w ciekawy i pożyteczny sposób wykorzystać czas przeznaczony na edukację. Treści edukacji muzealnej zostały dobrane w taki sposób, aby były ciekawe, pobudzały do myślenia, poszukiwania, a przede wszystkim do twórczego działania.   

„Jednodniowy pobyt w Muzeum” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i łączy w sobie  elementy artystyczne, sportowe, poznawcze i rekreacyjne.

 

Typ lekcji: lekcja muzealna

Miejsce realizacji: Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Międzynarodowy Ośrodek Edukacji i Dziedzictwa Kulturowego, zaplecze edukacyjne

Grupa wiekowa: szkoła podstawowa (klasy I-III, IV-VI)

Czas trwania: 4 - 5 godzin

Termin i godziny zajęć: wtorek-piątek, godzina do uzgodnienia telefonicznie

Maksymalna liczba uczestników: 30 osób

Koszt: 35 zł/os.

Opis zajęć: oferta łączy zwiedzanie zespołu muzealnego (przekaz informacji dostosowany do grupy wiekowej), twórczy rozwój poprzez zajęcia plastyczne, ruchowe i integracyjne z wykorzystaniem placu zabaw. Jednym z punktów programu jest posiłek przygotowany przez pracowników gastronomii.


Opracowały: Alicja Wodzyńska, Aldona Łyszkowska
Bliższych informacji udziela oraz zapisy przyjmuje: Dział  Edukacji i Promocji Muzeum Romantyzmu, tel. 023 671 70 25 lub alicjaw@muzeumromantyzmu.pl
Zobacz także:
Wirtualna Wycieczka

Zobacz jak wygląda muzeum oraz kompleks parkowy w Internecie!

Odwiedź nasze muzeum On-line