wystawy.jpg

Oprac. red. Stanisława Maliszewska, Aldona Łyszkowska, Magdalena Bral
Oprawa twarda, format A5 (15,3x21,5 cm), stron 145
Cena 20 zł

Książka przedstawia historię pałacyku i Muzeum Romantyzmu w Opinogórze oraz szczegółowo prezentuje zebrane zbiory związane z Zygmuntem Krasińskim i jego rodziną. Czytelnik dzięki książkowemu przewodnikowi odwiedza poszczególne sale ekspozycyjne i poznaje najważniejsze eksponaty znajdujące się w zameczku między innymi z zakresu malarstwa, grafiki, rzeźby. Przemieszczaniu się po kolejnych wystawach towarzyszy opowieść o życiu i twórczości trzeciego wieszcza epoki polskiego romantyzmu. W książce znajdują się obszernie cytowane fragmenty źródeł historycznych oraz przytoczone zostały anegdoty związane z pałacykiem. Na koniec dołączony został spis bibliograficzny zachęcający czytelnika do samodzielnego poszukiwania wiadomości. Publikacja wydana jest na dobrym jakości papierze, zyskała staranną oprawę graficzną, którą cechuje bogata warstwa ikonograficzna. Jest dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych, z brązową i zieloną okładką.