Muzeum Romantyzmu

banner_www_ogolny.jpg

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wystawami w Muzeum Romantyzmu, Opinogóra.

Wyszukiwarka
Herb Krasińskich

Obecnie w naszej stajni mieszkają dwa konie rasy Huculskiej: wałach Pinus i klacz Pliszka z Huculskiej Ostoi. Konie są bardzo przyjacielskie, uwielbiają zarówno dzieci jak i dorosłych.
Konie huculskie (hc) są to konie typu prymitywnego. Rasa ta wywodzi się z Karpat. Konie tej rasy mają masywną i krępą budowę, są większe i cięższe od koników polskich. Wzrost waha się od 130 do 145 cm. Rasa ta występuje głównie w maści karej, gniadej, srokatej, myszatej i bułanej. Są to konie łatwe w utrzymaniu. Rasę tą cechuje wysoka odporność i dobre zdrowie. Konie huculskie są wszechstronne ze wskazaniem na rajdy, hipoterapie i zaprzęg.
Rasa ta hodowana jest w państwowych stadninach w Gładyszowie, Orzechowej oraz w prywatnych hodowlach. Konie huculskie można spotkać w dzikich stadach na terenie Bieszczad.

Pinus jest myszatym wałachem rasy huculskiej. Uwielbia pracę z ludźmi a w szczególności uwielbia dostawać smakołyki po zakończonej pracy. Ma 5 lat, jest wyjątkowo cierpliwy i odważny. Pracuje u nas jako koń hipoterapeuta oraz jako koń rekreacyjny, w czym się doskonale sprawdza.  
 
Pliszka z Huculskiej Ostoi, to myszata klacz rasy Huculskiej. Ma 4 lata, czyli jest młodym koniem, który dopiero zaczyna pracę z jeźdźcem. Pliszka jest młodszą siostrą Pinusa. Pracuje obecnie jedynie pod osobami samodzielnie jeżdżącymi i tak jak brat uwielbia smakołyki. W naszym stadzie to ona jest przywódcą. 
 
Zobacz także:
Wirtualna Wycieczka

Zobacz jak wygląda muzeum oraz kompleks parkowy w Internecie!

Odwiedź nasze muzeum On-line