Edukacja

Edukacja
Wyszukiwarka

Ptaszarnia

woliery.jpg papugi.jpg
ara.jpg paw_1.jpg

Od kwietnia 2016 r. na terenie Muzeum Romantyzmu systematycznie rozwijana jest ekspozycja przyrodnicza zlokalizowana w pobliżu zabytkowego pałacyku, w skład której wchodzą różne gatunki ptaków z aż pięciu kontynentów.

Wśród mieszkańców Ptaszarni znajdują się m.in. niezwykle ubarwionapapuga ara, będąca mieszańcem dwóch gatunków: ary zielonoskrzydłej i żółtoskrzydłej.

W wolierach podziwiać można również pochodzące z Australii niewielkich rozmiarów papugi nimfy, aleksandretty większe, papugi faliste, bażanty annamskie, królewskie i diamentowe, pawie indyjskie,  gołębie cukrówki, gołębie okularowe i kury ozdobne.

Zapraszamy turystów indywidualnych i grupy zorganizowane do skorzystania z zajęć obejmujących:


lekcję muzealną prowadzoną przez parkowego Ogrodnika,


zajęcia warsztatowe dla dzieci i młodzieży.

 Zajęcia łączą elementy:
- ornitologii
- dendrologii
- ekologii

Grupy przedszkolne i szkolne mogą skorzystać z oferty zajęć łączonych ze zwiedzaniem Muzeum Romantyzmu w Opinogórze lub dowolnych innych lekcji muzealnych z oferty Muzeum w ramach Jednodniowego Pobytu Edukacyjnego.

Turyści indywidualni – zapraszamy do korzystania z oferty prezentacji Ptaszarni po uprzednim uzgodnieniu terminu. Koszt lekcji: 40 pln (grupa do 30 osób), wtorek – piątek 10:00 – 15:00.

O szczegóły prosimy pytać drogą e-mailową lub telefonicznie:

Kontakt
Muzeum Romantyzmu w Opinogórze
ul. Zygmunta Krasińskiego 9, 06-406 Opinogóra
tel/ fax (+48 23) 671 70 25
e-mail: mr@muzeumromantyzmu.pl


Działanie realizowane w ramach:
„Zwiększenie dostępności do kultury – stworzenie Międzynarodowego Ośrodka Edukacji i Dziedzictwa Kulturowego w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze – etap I: zaplecze edukacyjne, folwarczne, gospodarcze i park krajobrazowy”

bazant.jpg golebie.jpg
kogut.jpg papugi_2.jpg
papugi_3.jpg

 
 
Zobacz także:
Wirtualna Wycieczka

Zobacz jak wygląda muzeum oraz kompleks parkowy w Internecie!

Odwiedź nasze muzeum On-line