Muzeum Romantyzmu

banner_www_ogolny.jpg

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wystawami w Muzeum Romantyzmu, Opinogóra.

Wyszukiwarka
 

Czy nauczyciel może zabrać dzieci na "wagary"?...

Do Muzeum Romantyzmu w Opinogórze jak najbardziej. Szczególnie w okresie, kiedy w szkołach odbywają się egzaminy.
17 kwietnia 2019 r. odbyły się wiosenne Wagary w Muzeum, w ramach których zorganizowano zajęcia edukacyjne na terenie całego Zespołu Pałacowo - Parkowego.
Zajęcia zostały zorganizowane w odpowiedzi na zapotrzebowanie zgłaszane przez nauczycieli szkoły podstawowej w Ciechanowie. Uczestniczyło w nich jednocześnie 7 klas dzieci młodszych.
 
W trakcie zajęć dzieci zwiedziły wszystkie obiekty Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Na ekspozycji malarstwa polskiego XIX w. we Dworze Krasińskich odbywały się lekcje muzealne o malarstwie Wojciecha Kossaka, w Pałacyku odbyły zajęcia o instrumentach muzycznych (zabytkowej „Żyrafie” oraz fisharmonii). Na terenie Folwarku uczestnicy zajęć zwiedzali wystawę powozów konnych oraz wystawę „Europejskie Tradycje Polowań Konnych”. Część wydarzeń edukacyjnych odbywała się także w Oranżerii, gdzie odbywały się zajęcia o kompozytorach z epoki romantyzmu. W ramach Wagarów w Muzeum uczestnicy odbywali także spacer edukacyjny po parku oraz uczestniczyli w warsztatach kreatywnych organizowanych jednocześnie w Folwarku oraz Oranżerii.

 
 
 
Zobacz także:
Wirtualna Wycieczka

Zobacz jak wygląda muzeum oraz kompleks parkowy w Internecie!

Odwiedź nasze muzeum On-line