Muzeum Romantyzmu

banner_www_ogolny.jpg

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wystawami w Muzeum Romantyzmu, Opinogóra.

Wyszukiwarka
 

Muzeum Romantyzmu w Opinogórze nie ogranicza się jedynie do działalności wystawienniczej. O jego wyjątkowości świadczą przede wszystkim praktyki popularyzacji epoki Romantyzmu poprzez organizowanie  spotkań poetyckich, sesji naukowych, koncertów muzyki poważnej, lekcji muzealnych, wydarzeń edukacyjnych i innych.

Rezydencja Krasińskich składa się z budynków mieszkalnych i reprezentacyjnych, które znajdują się na niewielkim wzgórzu, natomiast zabudowania gospodarcze położone są u jego podnóża. Z inicjatywy gen. Wincentego Krasińskiego w 1811 r. powstało założenie rezydencjonalne. W chwili obecnej zespół ten tworzą: pałacyk neogotycki, oficyna dworska, dwór, domek z kolumnami, domek ogrodnika, folwark i oranżeria. 

Wszystkie obiekty usytuowane są na terenie zabytkowego, ponad 22 hektarowego parku, który wyznacza granicę całości Zabytkowego Zespołu Pałacowo - Parkowego w Opinogórze. Zrealizowane projekty przywróciły przestrzeni historycznej obiekty, które w przeszłości funkcjonowały na terenie Zabytkowego Zespołu Pałacowo – Parkowego, a dziś pełniąc nowe funkcje doskonale wpisują się w charakter miejsca i wymagania współczesnego odbiorcy. 


 
Zobacz także:
Wirtualna Wycieczka

Zobacz jak wygląda muzeum oraz kompleks parkowy w Internecie!

Odwiedź nasze muzeum On-line