

Rodzinna niedziela
15 czerwiec, godzina 15:00 - 17:00
15 czerwiec 2025 , godzina 15:00 – 17:00
15 czerwca br. zapraszamy Dzieci wraz z Rodzicami i Opiekunami na ostatnie przedwakacyjne spotkanie w ramach organizowanych cyklicznych Rodzinnych Niedziel.
O godzinie 15:00 zapraszamy na koncert zespołu Czarnina zatytułowany „Było sobie niebo”.
Było sobie niebo… ogromne jak nic albo jak wszystko. Niebo tak wielkie, że było je widać wszędzie – wystarczyło spojrzeć w niebo. Jak brzmi lato? Czy potrafimy dzięki muzyce wyobrazić sobie śpiew ptaków, bzykanie pszczół, szum traw? A może muzyka potrafi przywołać zapach kwiatów lub smak owoców? Co w takim razie mówi cisza? Lato zbliża nas do natury, to pewne. Na koncert zapraszają muzycy improwizujący, którzy uwielbiają grać muzykę z różnych stron świata.
Wystąpią:
Nina Kodorska – śpiew, prowadzenie, małe instrumenty perkusyjne
Oliwier Andruszczenko – klarnet, saksofon, flażolet
Patryk Walczak – akordeon
Hipolit Woźniak – gitara akustyczna, mandolina
W drugiej części przewidziane są rodzinne warsztaty artystyczne „Wakacyjne podróże z Zygmuntem Krasińskim” i tworzenie dzienników podróży.
Bilety dostępne już na stronie muzeum: https://bilety.muzeumromantyzmu.pl/rezerwacja/termin.html… oraz w sklepiku muzealnym.
