KONCERT NIEDZIELNY

9 luty 2020, godzina 15:00 - 16:30

9 luty , 15:00 16:30

Magdalena Tunkiewicz – Zakrzewska – sopran

Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu na Wydziale Wokalno – Aktorskim, a także Wydziału Filologicznego w Słupsku. Swój debiut artystyczny rozpoczynała od Filharmonii Poznańskiej oraz Teatru Wielkiego w Poznaniu w operze „Czarodziejski flet” W.A.Mozarta. W swojej karierze współpracowała także jako solistka między innymi z Teatrem Sabat Małgorzaty Potockiej, Teatrem Equus Marka Wysockiego, Orkiestrą Kameralną im. J. Elsnera, Filharmonią Baltica,  orkiestrą Miasta Poznania, Capellą Zamku Rydzyńskiego Z wielkim upodobaniem wykonuje muzykę operową, operetkową a także kantatowo – oratoryjną. Od 10 lat specjalizuje się w piosence francuskiej. Poza działalnością koncertową jest również pedagogiem śpiewu solowego. W roku 2016 została odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi, a w roku 2017 Złotym Krzyżem Zasługi przez Zarząd Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego w Warszawie.

Wojciech Bardowski – baryton

Pierwsze szlify, jako baryton zdobywał w Centralnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego, z którym wielokrotnie koncertował w kraju i za granicą. Swoje umiejętności wokalne doskonalił również   u Primadonny Operetki Warszawskiej Elżbiety Ryl-Górskiej. Zdobywca i laureat wielu krajowych i międzynarodowych festiwali piosenki polskiej  i francuskiej. W 2013 roku został wyróżniony Złotym Liściem Retro – za upowszechnianie w swojej działalności artystycznej dorobku kultury dwudziestolecia międzywojennego. W 2014 z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.  W roku 2017 został odznaczony Medalem Pro Patria przez Szefa Urzędu ds. kombatantów i osób represjonowanych. Pomysłodawca i dyrektor artystyczny Ogólnopolskiego festiwalu Pieśni Legionowej.

Krzysztof Jaszczak – pianista, kompozytor, dyrygent

Ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi na Wydziale Instrumentalnym Sekcja Fortepian oraz dyrygowanie przy Wydziale Wychowania Muzycznego. Współpracował z Teatrem Powszechnym w Łodzi, m In. na stanowisku kierownika muzycznego. Napisał w tym okresie muzykę do dwóch spektakli oraz aranżacje do sześciu spektakli kabaretowych. W połowie lat 90-tych rozpoczął współpracę z Wojciechem Kępczyńskim – prekursorem musicalu w Polsce. Od 2002 roku współpracował z Teatrem „Roma” gdzie występował w charakterze pianisty, a także jako asystent kierownika muzycznego i jako II-gi dyrygent. Od początku lat 90-tych ściśle współpracował z Łódzką Piwnicą Artystyczną „Przechowalnia”, kierowaną wówczas przez Elżbietę Adamiak i Andrzeja Poniedzielskiego. Współpracuje z wieloma teatrami w Polsce jako kompozytor oraz jako realizator spektakli muzycznych.

Rafał Grząka – akordeon

Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina i Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie, obecnie adiunkt, doktor habilitowany i Prodziekan Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Brał udział w wielu kursach mistrzowskich, gdzie pracował pod okiem takich pedagogów jak m.in.: Prof. W. L. Puchnowski, Y. Shishkin, M. Miki, G. Draugsvoll, C. Jacomucci, F. Lips. Jest laureatem ponad 35 międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów akordeonowych. Jego zespół KlezmaFour otrzymał bardzo prestiżową nagrodę („City Winery of New York”) podczas International Jewish Music Festival w Amsterdamie (2010). Koncertował w USA, Kanadzie, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Chinach, Włoszech, Niemczech, Austrii, Czechach, Słowacji, Ukrainie, Białorusi, Rosji, Litwie, Łotwie, Turcji, Arabii Saudyjskiej, Bułgarii. Na swym koncie ma wiele prawykonań polskich kompozytorów, m.in Zofii Dowgiałło, Mikołaja Majkusiaka, Andrzeja Krzanowskiego, Wojciecha Kostrzewy, Piotra Wróbla, Nikoli Kołodziejczyka i innych. Do najważniejszych osiągnięć koncertowych artysty należą: cykl koncertów z udziałem Yurija Shishkina, trasa koncertowa w USA, udział w prawykonaniu
I Symfonii Andrzeja Krzanowskiego wraz z Orkiestrą Filharmonii Narodowej
w ramach Festiwalu Warszawska Jesień (nagroda za najlepszy koncert danej edycji), występy na festiwalach Bratislavia Malajes i Jezzaldija w San Sebastian i wiele innych.