ROMANTYCY NA WAKACJACH

Zapraszamy do zapisów na letnie półkolonie w naszym Muzeum!

Proponujemy dwa turnusy:

  • 3-7 lipca
  • 21-25 sierpnia

Zajęcia oparte o warsztaty artystyczne, historyczne, przyrodnicze i kulinarne; zajęcia muzyczne i aktywności na świeżym powietrzu kierowane są do dzieci i młodzieży w wieku 6-13 lat.

W cenie 450,00 zł oferujemy 2 posiłki (obiad i podwieczorek) oraz ubezpieczenie NNW.

Zapisy: 23 671 70 25

Plakat promujący letnie półkolonie w Muzeum pt. "Romantycy na wakacjach" przedstawiający kolorową ilustrację dzieci rysujących opinogórski pałacyk.

„Romantycy są wśród nas…”  – zapraszamy na „Ferie w Muzeum”

Zapraszamy na „Ferie w Muzeum”.

W dniach od 13 do 17 lutego br. w godzinach 10:00-15:00 zapraszamy na zajęcia, które są dedykowane dzieciom w wieku 5-12 lat.

Organizujemy: twórcze warsztaty, lekcje muzealne, zajęcia muzyczne, kreatywne zabawy. W cenie obiad i ubezpieczenie NNW.

Zapisy telefoniczne: 23 671 70 25

Koszt: 400 zł

WAKACJE Z ROMANTYKAMI

Zapraszamy dzieci w wieku 5-12 lat na warsztaty twórcze, lekcje muzealne, zajęcia muzyczne, kreatywne zabawy organizowane podczas dwóch turnusów Wakacji w Muzeum.

Turnusy:
I – 11-15 lipca 2022 r.
II – 22-26 sierpnia 2022 r.

godz. 7.45-16.15 – 600 zł
godz. 10.00 – 15.00 – 325 zł

W cenie zapewniamy posiłki oraz ubezpieczenie NNW.
Zapisy telefoniczne: 23 671 70 25

„Romantycy są wśród nas…”  – zapraszamy na „Ferie w Muzeum”

W dniach od 7 do 11 lutego br. w godz. 10.00 – 15.00 zapraszamy na zajęcia, które są dedykowane dzieciom w wieku 5-12 lat. Pod wspólnym hasłem „Romantycy są wśród nas…” organizujemy: warsztaty twórcze, lekcje muzealne, zajęcia muzyczne, kreatywne zabawy. Codziennie będziemy poznawać innego romantyka i charakterystyczną dla niego aktywność bądź jego pasję. W cenie zapewniamy obiad oraz ubezpieczenie NNW.

Zapisy telefoniczne: 23 671 70 25

WAKACJE 2021

Zakończyliśmy Wakacyjną przygodę w Muzeum. Obejmowała ona trzy turnusy półkolonii. Było coś zarówno dla ducha, jak i dla ciała. Wspólnie powędrowaliśmy do świata muzyki, literatury, architektury i malarstwa. By móc podziwiać przez następne lata nasz zespół pałacowo- parkowy podjęliśmy również temat ważny dla nas wszystkich – ekologia. Była to niezwykła przygoda w zabytkowych wnętrzach oraz zabytkowym parku. Po zajęciach mogliśmy złapać oddech na świeżym powietrzu, wśród zapachu kwiatów i w cieniu drzew. Do tego kosztowaliśmy w Gościńcu Ogrodnika pysznych dań z naszej własnej, muzealnej kuchni. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Wariacje na temat romantycznej mody

Zbliża się okres wakacji wyczekiwany przez najmłodszych. Kolejny raz przygotowaliśmy letnie półkolonie w  Muzeum Romantyzmu w Opinogórze  dla dzieci w wieku od 5 do 14 lat.

Podczas tej wakacyjnej przygody postaramy się połączyć odpoczynek w zabytkowym parku z rozwijaniem nowych zainteresowań, pasji i umiejętności.

Zajęcia w zabytkowych wnętrzach oraz w zabytkowym parku. Muzyka, literatura, architektura, malarstwo – w te światy wspólnie powędrujemy podczas wakacyjnej przygody w Muzeum.

Do wyboru proponujemy trzy turnusy:

I turnus 05-09.07.2021 r.
II turnus 12-16.07.2021 r.
III turnus 02-07.08.2021 r.

Grupy 15 osobowe, ubezpieczenie NNW

Opieka wykwalifikowanych wychowawców w godzinach 7.45 – 16.15
Pełne wyżywienie: drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, woda niegazowana bez limitu.

Zapisy pod numerem telefonu 236717025.

Zapraszamy serdecznie.

Wakacyjna Przygoda w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze

Warsztaty dla dzieci w przedziale wiekowym 6 -12 lat z opiekunami.

Zajęcia będą odbywać się w małych grupach w plenerze.
Przygotowano dwa cykle. Podczas cyklu „Śladami natury” będziemy zgłębiać wiedzę na temat fauny i flory naszego urokliwego parku. Natomiast cykl „Kawał sztuki” pozwoli naszym młodym bywalcom zgłębić tajniki szeroko rozumianej sztuki.Zajęcia będą odbywać się w godzinach przedpołudniowych lub popołudniowych.Czas trwania zajęć około 1,5 godziny. Serdecznie zapraszamy !

Regulamin do pobrania poniżej

Numer konta bankowego:

BNP Paribas Bank Polska S.A.
21 1600 1462 1827 7335 3000 0004

Wspieramy rozwój dzieci poprzez pobudzanie ich zmysłów oraz rozwijanie umiejętności w naturalnej zabawie i podczas zajęć edukacyjnych organizowanych na ekspozycjach muzealnych oraz w otoczeniu zabytkowej zieleni.
Muzeum i teren zabytkowego Zespołu Pałacowo – Parkowego tworzą niepowtarzalne otoczenie edukacyjne oraz sprzyjają rozbudzaniu ciekawości i przyswajania niestandardowej wiedzy.

FERIE 2020 r.

TERMIN: 17 – 21 lutego 2020 r.

W czasie przerwy semestralnej Muzeum Romantyzmu w Opinogórze jak co roku przygotowało półkolonie dla  najmłodszych.  Dzieci w wieku od 7 do 11 lat podczas drugiego tygodnia ferii spędziły czas bawiąc się i ucząc w romantycznym Zespole Pałacowo-Parkowym.

Każdego dnia ferii dzieci udawały się w podróż do jednego z krajów Europy, który kiedyś odwiedził Zygmunt Krasiński. Taka forma podróżowania po Starym Kontynencie miała na celu w łatwy i przyjemny sposób przybliżyć uczestnikom ferii miejsca, które wywarły wpływ na naszego wieszcza.

W ramach zajęć zrealizowano między innymi cykl Mały historyk sztuki, za sprawą których dzieci przeniosły się do wnętrz Luwru. Odbyły się  również zajęcia z cyklu Wizyta w stajni z hipoterapątą i zajęcia przyrodnicze z architektem krajobrazu. Nie mogło zabraknąć tak wyczekiwanych i lubianych przez dzieci warsztatów muzycznych i kreatywnych. Przeprowadzono także lekcje o tematyce muzycznej z cyklu Mały meloman, na których dzieci w dniu kiedy „przemierzały” Austrię zapoznały się z wielkimi kompozytorami tego kraju tj. Franzem Josephem Haydnem, Wolfgangiem Amadeuszem Mozartem oraz Ludwigiem van Beethovenem. Z kolei podróżując po Rosji zapoznały się z twórczością Piotra Czajkowskiego. Wielką atrakcją okazały się zajęcia z cyklu Survival i turystyka, na których to poznały tajniki górskich wspinaczek.

Każdego dnia kiedy pozwalała na to pogoda dzieci chętnie bawiły się swobodnie na placach zabaw. W ramach pobytu serwowane były trzy zbilansowane posiłki przygotowane przez własną gastronomię.

Spotkania prowadzili pracownicy Muzeum zajmujący się na co dzień różnymi polami działań w ramach instytucji.  W programie połączono zajęcia związane z działalnością Muzeum i epoką romantyzmu. Zwiedzano ekspozycje w Pałacyku, Oficynie i Powozowni w towarzystwie przewodników. Jednak przez większość zajęć przewijał się temat przewodni podróży szlakiem Zygmunta Krasińskiego.

Kolejne zajęcia o zbliżonym charakterze planowane są w okresie wakacyjnym.

WAKACJE 2019 r.

TERMINY TURNUSÓW WAKACYJNYCH:
I TURNUS: 1-5 lipca 2019 r.
II TURNUS: 5-9 sierpnia 2019 r.
III TURNUS: 26-31 sierpnia 2019 r.

FERIE ZIMOWE 2019 r. 

KREATYWNE FERIE Z ZABYTKAMI.
W trakcie pobytu dzieci spędziły czas ucząc się i bawiąc w romantycznym Zespole Pałacowo – Parkowym.
W ramach zajęć zrealizowano między innymi cykl zajęć o historii sztuki, zajęcia o historii, spotkania z hipoterapeutą oraz architektem krajobrazu, warsztaty muzyczne i kreatywne.Dzieci zwiedziły wystawy stałe w Muzeum i poznały zbiory muzealne. Zajęcia prowadziła historyk sztuki, a dzieci wygodnie leżąc na specjalnie dla nich przygotowanych dywanach słuchały lekcji o historii Krasińskich oraz zdobywały szczegółową wiedzę o zbiorach Muzeum (Portret Zofii z Jabłonowskich Fredro Karla Gottlieba Schweikarta; Polowanie cesarskie w Gödöllö Wojciecha Kossaka czy zajęcia o ubiorze na portretach Krasińskich). Zwiedzanie neogotyckiego Zameczku oraz nowej wystawy powozów konnych połączono z zajęciami o życiu codziennym i obyczajowości w XIX w.

Uczestnicy ferii poznali szczegółową budowę i brzmiennie instrumentów muzycznych, jakie znajdują się w obiektach Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, zagrały na prawdziwych organach kościelnych oraz rozwijały swoje umiejętności plastyczne poprzez kreatywne warsztaty.W ramach zajęć z hipoterapeutą miały możliwość odbycia przejażdżek konnych, a wiedzę o zabytkowej roślinności oraz mieszkańcach ptaszarni zdobywały od architekta krajobrazu.Zajęcia odbywały się w salach ekspozycyjnych i edukacyjnych wszystkich obiektów Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.

WAKACJE 2018 r.

WAKACJE W MUZEUM ROMANTYZMU W OPINOGÓRZE Półkolonie pod hasłem „Aktywnie i romantycznie”, czyli edukacja połączona z rekreacją
w zabytkowym Zespole Pałacowo – Parkowym.

Zwiedzanie wystaw stałych i czasowych. Zajęcia plastyczne (decupage, praca w glinie, malowanie płytek ceramicznych). Zajęcia muzyczne i sportowe.Zajęcia poświęcone parkowemu drzewostanowi i ptakom .
Zajęcia hipoterapii, jazdy konnej, obserwowanie pracy kowala.
Wizyta w muzealnej bibliotece, zajęcia poświęcone czytelnictwu.
Goście specjalni: spotkanie z policjantami.

Spotkania prowadzone były przez pracowników Muzeum Romantyzmu w Opinogórze zajmujących się na co dzień różnymi polami działań Muzeum oraz profesjonalnych nauczycieli plastyki, muzyki, sportu i jazdy konnej.