OFERTA STAJNI:

ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA HIPOTERAPII

W ramach zajęć:

  • hipoterapia
  • hipoterapeutyczne przejażdżki konne

Dla dzieci oferujemy przejażdżki od 5 do 30 min., podczas których dziecko wykonuje ćwiczenia pomagające oswoić się ze zwierzęciem.

Nad uczestnikami zajęć oraz końmi czuwa wykwalifikowany instruktor hipoterapii. Stajnia znajduje się na terenie Folwarku obok placu zabaw dla dzieci.

CENNIK OFERTY STAJNI:

HIPOTERAPIA: 30 min. zajęć 30 zł

KARNET NA HIPOTERAPIĘ – 10 zajęć po 30 min. – 270 zł (karnet ważny 2 miesiące od daty zakupu)

PRZEJAŻDŻKA HIPOTERAPEUTYCZNA DLA DZIECI – 5 min – 5 zł

Nabycie biletu/karnetu jest jednoznaczne z zapoznaniem się z regulaminem uczestnictwa w zajęciach hipoterapii w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.

Opłatę za uczestnictwo w zajęciach należy uiścić w KASIE MUZEUM

Opłata może zostać dokonana w dniach wcześniejszych niż dzień zajęć. Uiszczona zapłata nie podlega zwrotowi, może jednak zostać zarachowana na poczet przyszłych zajęć.

Zapisy pod numerem tel. 513 124 332

Zgłoszenia przyjmujemy, z co najmniej 3 dniowym wyprzedzeniem. Prosimy o informowanie instruktora o ewentualnym spóźnieniu się na jazdę lub o jej odwołaniu najpóźniej godzinę przed planowanymi zajęciami.

NASZE KONIE:

Obecnie w naszej stajni mieszkają dwa konie rasy Huculskiej: wałach Pinus i klacz Pliszka z Huculskiej Ostoi. Konie są bardzo przyjacielskie, uwielbiają zarówno dzieci jak i dorosłych. Konie huculskie (hc) są to konie typu prymitywnego. Rasa ta wywodzi się z Karpat. Konie tej rasy mają masywną i krępą budowę, są większe i cięższe od koników polskich. Wzrost waha się od 130 do 145 cm. Rasa ta występuje głównie w maści karej, gniadej, srokatej, myszatej i bułanej. Są to konie łatwe w utrzymaniu. Rasę tą cechuje wysoka odporność i dobre zdrowie. Konie huculskie są wszechstronne ze wskazaniem na rajdy, hipoterapie i zaprzęg. Rasa ta hodowana jest w państwowych stadninach w Gładyszowie, Odrzechowej oraz w prywatnych hodowlach. Konie huculskie można spotkać w dzikich stadach na terenie Bieszczad.

Pinus jest myszatym wałachem rasy huculskiej. Uwielbia pracę z ludźmi, a w szczególności uwielbia dostawać smakołyki po zakończonej pracy. Ma 11 lat, jest wyjątkowo cierpliwy i odważny. Pracuje u nas jako koń hipoterapeuta oraz jako koń rekreacyjny, w czym się doskonale sprawdza. 

Pliszka z Huculskiej Ostoi, to myszata klacz rasy Huculskiej. Ma 10 lat, czyli jest młodym koniem, który dopiero zaczyna pracę z jeźdźcem. Pliszka jest młodszą siostrą Pinusa. Pracuje obecnie jedynie pod osobami samodzielnie jeżdżącymi i tak jak brat uwielbia smakołyki. W naszym stadzie to ona jest przywódcą.