OFERTA STAJNI:

ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA JAZDY KONNEJ I HIPOTERAPII

W ramach zajęć:

  • jazda konna
  • hipoterapia
  • przejażdżki konne
  • zajęcia pielęgnacji i opieki koni

Zajęcia oferowane są dla dzieci powyżej 3 lat.

Nad uczestnikami zajęć oraz końmi czuwają wykwalifikowani instruktorzy jazdy konnej oraz hipoterapii. Stajnia znajduje się na terenie Folwarku obok placu zabaw dla dzieci.

CENNIK OFERTY STAJNI:

Zajęcia indywidualne dla najmłodszych „Jak zaprzyjaźnić się z koniem” 30 min. (oswojenie dziecka z koniem poprzez wykonywanie różnych zabiegów związanych z pielęgnacją i opieką): 30 zł

Pakiet „Hucułek” – zajęcia indywidualne dla najmłodszych „jak zaprzyjaźnić się z koniem” 30 min.  + 10 min przejażdżka na koniu: 45 zł

Przejażdżka na koniu (oprowadzanie) 10 minut: 18 zł

Hipoterapia 30 minut: 50 zł

Karnet na hipoterapię- 10 zajęć po 30 minut (Karnet ważny 2 miesiące od daty zakupu): 450 zł

Lonża – czas trwania 30 minut 50 zł

Jazda konna – czas trwania 30 minut – 50 zł

Jazda konna samodzielna – czas trwania 1 godzina – 70 zł

Karnet -Jazda konna samodzielna – 10 zajęć po 1 godzinie, Karnet ważny 2 miesiące od daty zakupu – 630 zł

Nabycie biletu/karnetu jest jednoznaczne z zapoznaniem się z regulaminem stajni :

Opłatę za uczestnictwo w zajęciach należy uiścić w KASIE MUZEUM

Opłata może zostać dokonana w dniach wcześniejszych niż dzień zajęć. Uiszczona zapłata nie podlega zwrotowi, może jednak zostać zarachowana na poczet przyszłych zajęć.

Zapisy pod numerem tel. 513 124 332

Zgłoszenia przyjmujemy, z co najmniej 3 dniowym wyprzedzeniem. Prosimy o informowanie instruktora o ewentualnym spóźnieniu się na jazdę lub o jej odwołaniu najpóźniej godzinę przed planowanymi zajęciami.

NASZE KONIE:

Obecnie w naszej stajni mieszkają dwa konie rasy Huculskiej: wałach Pinus i klacz Pliszka z Huculskiej Ostoi. Konie są bardzo przyjacielskie, uwielbiają zarówno dzieci jak i dorosłych. Konie huculskie (hc) są to konie typu prymitywnego. Rasa ta wywodzi się z Karpat. Konie tej rasy mają masywną i krępą budowę, są większe i cięższe od koników polskich. Wzrost waha się od 130 do 145 cm. Rasa ta występuje głównie w maści karej, gniadej, srokatej, myszatej i bułanej. Są to konie łatwe w utrzymaniu. Rasę tą cechuje wysoka odporność i dobre zdrowie. Konie huculskie są wszechstronne ze wskazaniem na rajdy, hipoterapie i zaprzęg. Rasa ta hodowana jest w państwowych stadninach w Gładyszowie, Orzechowej oraz w prywatnych hodowlach. Konie huculskie można spotkać w dzikich stadach na terenie Bieszczad.

Pinus jest myszatym wałachem rasy huculskiej. Uwielbia pracę z ludźmi, a w szczególności uwielbia dostawać smakołyki po zakończonej pracy. Ma 11 lat, jest wyjątkowo cierpliwy i odważny. Pracuje u nas jako koń hipoterapeuta oraz jako koń rekreacyjny, w czym się doskonale sprawdza. 

Pliszka z Huculskiej Ostoi, to myszata klacz rasy Huculskiej. Ma 10 lat, czyli jest młodym koniem, który dopiero zaczyna pracę z jeźdźcem. Pliszka jest młodszą siostrą Pinusa. Pracuje obecnie jedynie pod osobami samodzielnie jeżdżącymi i tak jak brat uwielbia smakołyki. W naszym stadzie to ona jest przywódcą.