Mazowieckie Barwy Wolontariatu

1 wrzesień 2021, godzina 08:00 - 3 październik 2021, godzina 16:00

1 wrzesień , 08:00 3 październik , 16:00

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informuję, że Zarząd Województwa Mazowieckiego ogłosił XI edycję konkursu ”Mazowieckie Barwy Wolontariatu”. Konkurs organizuje Województwo Mazowieckie pod auspicjami Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Celami tego Konkursu są: popularyzowanie i wyjaśnianie znaczenia wolontariatu, propagowanie inicjatyw dążących do podniesienia prestiżu wolontariatu, poszerzenie wśród mieszkańców Mazowsza wiedzy o rodzajach wolontariatu i zakresu pracy wolontariuszy, a przede wszystkim zachęcanie mieszkańców Mazowsza do podejmowania aktywności wolontariackiej.

W tym roku Laureaci będą wybierani w następujących kategoriach:

• wolontariat indywidualny;
• wolontariat grupowy;
• wolontariat w szkole lub przedszkolu;
• wolontariat seniorów;
• kategoria specjalna – wolontariat w celu przeciwdziałania epidemii Covid-19.

Wolontariusze pełnią funkcję pomocniczą i wspierającą w wielu obszarach, w których swoje zadania realizuje samorząd województwa m. in. w edukacji, pomocy społecznej, kulturze czy w trudnym czasie epidemii Covid -19 – ochrona zdrowia. Siłą działań wolontariuszy jest umiejętność szybkiej i trafnej diagnozy lokalnych potrzeb i osób wymagających wsparcia. Wolontariat cechuje przede wszystkim bezinteresowność, empatia, solidarność, o czym wiedzą ludzie, którzy angażują się w niesienie pomocy innym oraz w szeroko pojętą pracę na rzecz różnych środowisk, instytucji i organizacji. Warto docenić i promować takie postawy.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.

Szczegóły na stronie www.dialog.mazovia.pl

Plakat zapowiadający wydarzenie. Na jasnobeżowym tle w środkowej części widoczne dwie kolorowe otwarte dłonie lewa i prawa. Nad i pod nimi  napisy  w kolorze granatowym bordowym i pomarańczowym. W prawym dolnym rogu logo Mazowsze serce Polski. Czerwony ozdobny napis Mazowsze a pod nimi mały czarny napis serce Polski.