PLANOWANE OTWARCIE EKSPOZYCJI MUZEALNYCH

1 czerwiec 2020, godzina 08:00 - 17:00

1 czerwiec , 08:00 17:00

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, iż od dnia 2 czerwca 2020 r. będziemy chcieli wdrożyć – zgodnie z Wytycznymi Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla muzeów, galerii sztuki oraz innych instytucji kultury działających w obszarze polityki pamięci i ochrony dziedzictwa, w związku z planowanym ponownym otwarciem w stanie epidemii COVID-19 – trzecią fazę udostępnienia zespołu pałacowo – parkowego dla odwiedzających, tj. otwarcie wnętrz muzealnych i wystawienniczych.
Już dziś bardzo prosimy Państwa o zapoznanie się z treścią zamieszczonego poniżej Regulaminu zwiedzania Muzeum Romantyzmu w Opinogórze na czas obowiązywania stanu epidemii wywołanego zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 (koronawirus), który będzie obowiązywał od dnia 1 czerwca 2020 r., szczególnie z uregulowaniami zawartymi w par. 8 a dotyczącymi obowiązku rezerwacji terminu zwiedzania na 7 dni przed zaplanowaną wizytą i związaną z tym koniecznością dokonania płatności przelewem w tym terminie. Dla przykładu – jeśli chcieliby Państwo zwiedzać nasze ekspozycje mieszczące się w budynkach muzealnych 2 czerwca 2020 r. to już jutro (w dniu 26 maja 2020 r.) należałoby dokonać rezerwacji i płatności na zasadach, o których mowa w w/w Regulaminie. Zwiedzanie odbywać się będzie w pełnym reżimie sanitarnym określonym przez obowiązujące w tym zakresie uregulowania prawne.
Zapraszamy do Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.

26 maja 2020 r.

Szanowni Państwo,
Muzeum Romantyzmu w Opinogórze uprzejmie informuje, że w dniu 30 kwietnia 2020 r. Zarząd Województwa Mazowieckiego w ślad za wprowadzonym przez stronę rządową znoszeniem ograniczeń i powrotem do działalności niektórych Instytucji Kultury, pozytywnie odniósł się do stopniowego wznawiania działalności muzeów i bibliotek, dla których organizatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.
We wszelkich działaniach w tym zakresie należy kierować się Wytycznymi Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla muzeów, galerii sztuki oraz innych instytucji kultury działających w obszarze polityki pamięci i ochrony dziedzictwa dostępnymi na stronie internetowej:
https://www.gov.pl/web/kultura/wytyczne-dla-muzeow-galerii-sztuki-oraz-innych- instytucji-kultury-dzialajacych-w-obszarze-polityki-pamieci-i-ochrony-dziedzictwa
Pierwsza faza tego wznawiania ma mieć charakter wewnętrzny, ma w niej nastąpić przejście pracowników z pracy zdalnej do stacjonarnej w celu przygotowania Muzeum do bezpiecznego przyjęcia odwiedzających.
Druga faza to realizacja działań muzealnych bez bezpośredniego kontaktu z publicznością – prowadzenie działalności podstawowej w sieci oraz udostępnienie dla publiczności wyłącznie obszarów parkowych i ogrodowych.
Trzecia faza to otwarcie wnętrz muzealnych i wystawiennicznych.
W przedmiotowej sprawie zgodnie z powołanymi powyżej wytycznymi występuje konieczność konsultacji i uzgodnień ze służbami sanitarnymi, od których to zależne są terminy udostępnienia dla odwiedzających zespołu pałacowo – parkowego Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.
Za utrudnienia przepraszamy.

4 maja 2020 r.

Szanowni  Państwo,
Muzeum Romantyzmu w Opinogórze uprzejmie przypomina, że Zarząd Województwa Mazowieckiego zdecydował o czasowym zamknięciu dla odwiedzających instytucji kultury, dla których organizatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. Spowodowane jest to podejmowaniem działań zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 (Coronavirus).
Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, które jest ogrodzonym,integralnym zespołem pałacowo – parkowym, pozostaje zamknięte dla odwiedzających od 12.03.2020 r. do odwołania.
Za utrudnienia przepraszamy.

17 kwietnia 2020 r.

Szanowni Państwo,
Muzeum Romantyzmu w Opinogórze uprzejmie informuje, że Zarząd Województwa Mazowieckiego w dniu dzisiejszym zdecydował o czasowym zamknięciu dla odwiedzających instytucji kultury, dla których organizatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. Spowodowane jest to podejmowaniem działań zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 (Coronavirus).
Muzeum Romantyzmu w Opinogórze będzie zamknięte dla odwiedzających od rana 12.03.2020 r. do dnia 25.03.2020 r. Równocześnie Zarząd Województwa Mazowieckiego zdecydował o odwołaniu w tym czasie wszystkich imprez kulturalnych realizowanych przez instytucje kultury, dla których organizatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.
O ewentualnych zmianach poinformujemy Państwa niezwłocznie.
Opinogóra, dnia 11.03.2020 r.

Aktualizacja komunikatu z dnia 11.03.2020 r.
Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że w związku z uchwałą nr 366/114/20 Zarządu Województwa Mazowieckiego z dnia 14 marca 2020 r. w sprawie ograniczenia działalności wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych oraz wojewódzkich osób prawnych Województwa Mazowieckiego polecającą wykonywanie wyłącznie zadań niezbędnych do zapewnienia pomocy obywatelom, w szczególności związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze pozostaje zamknięte dla odwiedzających do odwołania.