SALONIK ELIZY

25 lipiec 2021, godzina 15:00 - 17:00

25 lipiec , 15:00 17:00

Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w Saloniku Elizy. Gościem Saloniku będzie Pani Justyna Sobolewska – kuratorka „Festiwalu Stolica Języka Polskiego” w Szczebrzeszynie.
Spotkanie poprowadzi Pani Zofia Humięcka, a o oprawę muzyczną zadbają: Pani Monika Humięcka oraz Pani Zuzanna Lenkiewicz – uczennice Szkoły Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego w Warszawie.

WSTEP WOLNY Oranżeria, godz. 15.00

Uwaga, przypominamy o możliwości dojazdu z Ciechanowa autobusem linii M

Plakat przedstawiający w centralnej części wizerunek dwóch kobiet, Elizy Krasińskiej i Justyny Sobolewskiej. Powyżej i poniżej zdjęć znajduje się tekst który zaprasza na wydarzenie jakim jest Salonik Elizy. Plakat ma letnią jasną kolorystykę w tle po prawej i lewej stronie widoczne są polne i ogrodowe kwiaty w odcieniach czerwieni.

Justyna Sobolewska (ur. 1972) – krytyczka literacka, dziennikarka tygodnika „Polityka”. Absolwentka Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Wcześniej pracowała w „Przekroju” i „Dzienniku”. W 2012 ukazała się jej „Książka o czytaniu, czyli resztę dopisz sam” w Wydawnictwie Polityki. Wydanie rozszerzone „Książki o czytaniu” ukazało się w Wydawnictwie Iskry (2016). Autorka wyboru opowiadań Kornela Filipowicza „Moja kochana, dumna prowincja” (2017) i biografii pisarza. „Miron, Ilia, Kornel. Opowieść biograficzna o Kornelu Filipowiczu” ( 2020, Iskry). Współautorka książki „Stówka. Przeczytaj to jeszcze raz” napisanej razem z Anną Dziewit Meller (2021, Wyd. Osnova). Zasiada w jury Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius”, w kapitule Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza i Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Laureatka PIK-owego Lauru (2015) przyznawanego przez Polską Izbę Książki za popularyzację czytelnictwa w kategorii mediów drukowanych. Kuratorka Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie. Mieszka w Warszawie.

Monika Humięcka – od zawsze śpiew był jej największą pasją. Od kilku lat mieszka i pracuje w Warszawie. W czasie studiów była członkiem Chóru Kameralnego działającego przy SGGW, później Ludowego Zespołu Artystycznego Promni im. Zofii Solarzowej, a obecnie uczy się w Szkole Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego w Warszawie.

Zuzanna Lenkiewicz – miłość do muzyki zawdzięcza Szkole Muzycznej im. Lutosławskiego w Wołominie. Obecnie jest studentką Edukacji Artystycznej w zakresie sztuk plastycznych w Warszawie. Marzy o występach na scenach teatru muzycznego. Obecnie jest uczennicą Szkoły Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego w Warszawie.

Muzeum Romantyzmu w Opinogórze Opinogóra, mazowieckie 06-406 Polska

ul. Zygmunta Krasińskiego 9