WERNISAŻ WYSTAWY MALARSTWA

12 styczeń 2020, godzina 16:30 - 15 luty 2020, godzina 16:00

12 styczeń , 16:30 15 luty , 16:00

WYSTAWA MALARSTWA POTRWA DO 15 LUTEGO 2020 R.

Z przyjemnością informujemy że po koncercie „Zagan Acoustic i Krzesimir Dębski” w dniu 25.01.2020 r. zaplanowane jest oprowadzanie przez kuratora wystawy – Panią Annę Walkowską.
Serdecznie zapraszamy !

WERNISAŻ WYSTAWY MALARSTWA MIROSŁAWA RUSINKA
12 stycznia 2020 / godz. 16.30

DWÓR / WSTĘP WOLNY

Mirosław Rusinek

Mirosław Rusinek ukończył Liceum Plastyczne w Rzeszowie z dyplomem snycerstwa. W 2003 r. uzyskał dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale Malarstwa w pracowni prof. Leszka Misiaka. Do 2004 roku tworzył głównie monumentalne formy abstrakcyjne. W późniejszym okresie mniejsze kompozycje aktów wpisanych w różnorodne tło oraz pejzaże. Początkowo mniejsze struktury zyskują z czasem majestatyczne rozmiary oraz wyjątkową i rozpoznawalną formę. Ma to związek z fascynacją malarstwem materii ,którym zajmował się autor jeszcze na studiach. Właśnie te doświadczenia w połączeniu z tematami nie abstrakcyjnymi w treści, dały rezultat szczególnych możliwości fakturalnych w jego malarstwie. Rusinek chętnie przyznaje się do związku ze spuścizną koloryzmu polskiego i rozwija ten nurt u siebie, poszerzając go o nowe formalne i ideowe treści. Mieszka i tworzy w Rzeszowie, gdzie zajmuje się również pracą pedagogiczną jako nauczyciel malarstwa i rysunku w Zespole Szkół Plastycznych. Brał udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jego prace znajdują się w zbiorach państwowych i prywatnych w kraju oraz we Włoszech, USA, Brazylii, Meksyku, Niemczech, Luksemburgu, Australii, Japonii, Francji i Czechach. W 2012 r. został laureatem nagrody fundacji Lamia w Rumunii.

Niektóre wystawy:

2001 – wystawa indywidualna, galeria Caminante, Kraków ,”Pejzaż”

2002 – wystawa indywidualna, Garden Gallery, Kraków

2003 – wystawa indywidualna „Akt w przestrzeni”, galeria Szalom, Kraków

2003 – wystawa zbiorowa „Aniołowie w Krakowie”, Galeria Autorska Bronisława Chromego

2004 – wystawa zbiorowa, „Twarze Andersena”, galeria Labirynt, Kraków

2005 – wystawa indywidualna „Sytuacje, Akt w przestrzeni II”, galeria Szalom, Kraków

2007 – wystawa indywidualna, galeria BellArt, Rzeszów

2008 – w. indywidualna ,”Malarstwo”, dom Copernicus, galeria Szalom, Coccorino, Włochy

2008 – wystawa indywidualna Budapeszt

2010 – wystawa zbiorowa, „Rzeszów w Satu Mare”, Satu Mare, Rumunia

2010 – I nagroda w konkursie malarskim fundacji Lamia ,Rumunia