Ładowanie Wydarzenia

XXV SALONIK ELIZY

29 luty 2020, godzina 17:00 - 18:30

« Wszystkie Wydarzenia

29 luty , 17:00 18:30

Zapraszamy na dwudzieste piąte spotkanie w Saloniku Elizy. Gościem będzie Pani Adrianna Biedrzyńska, która opowiadać będzie o twórczości Agnieszki Osieckiej, Janusza Kofty i Wojciecha Młynarskiego.
Spotkanie poprowadzi Pani Zofia Humięcka.

ORANŻERIA, WSTĘP WOLNY

Adrianna Biedrzyńska to jedna z najzdolniejszych polskich aktorek teatralnych, filmowych i telewizyjnych. Absolwentka Szkoły Podstawowej nr 50 i 6 Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy oraz Wydziału Aktorkiego Szkoły Filmowej w Łodzi. Biedrzyńska sprawdza się zarówno w rolach dramatycznych, jak i komediowych, choć sama aktorka przyznaje, że lepiej czuje się w rolach komicznych. W teatrze zadebiutowała jeszcze jako studentka łódzkiej filmówki 17 grudnia 1983 roku na deskach Teatru Studyjnego 83 im. Juliana Tuwima w Łodzi. W latach 1984-1989 była zatrudniona w warszawskim Teatrze Nowym. W 1987 roku pojawiła się na scenie Teatru Za Daleki w Warszawie. Od 1989 roku nie jest związana na stałe z żadnym teatrem. Występowała gościnnie w warszawskich teatrach: Rampa (1989–1990), Scena Prezentacje (1993, 2000, 2004), Syrena (1999, 2002, 2004), Komedia (2008). Gościnnie pojawiła się też w białostockim Teatrze Dramatycznym im. A. Węgierki (2006). Po raz pierwszy przed kamerą Biedrzyńska pojawiła się w 1983 roku w epizodycznej roli w filmie Co dzień bliżej nieba (reż. Zbigniew Kuźmiński). Rok później otrzymała główną rolę w obyczajowym filmie muzycznym Miłość z listy przebojów (reż. Marek Nowicki). Potem zagrała w wielu innych filmach i serialach telewizyjnych, m.in. Ankę w Dekalogu (reż. Krzysztof Kieślowski), Dorotę Waltz w Lepiej być piękną i bogatą (reż. Filip Bajon), Ewę Wiśniewską w Pajęczarkach (reż. B. Sass), Ewę Góralczyk w serialu Fitness Club (reż. Paweł Karpiński), Zuzę w sitcomie Buła i spóła (reż. Krzysztof Jaroszyński). Pojawiała się także w produkcjach zagranicznych. Ostatnio występuje w dużej roli Barwach szczęścia, serialu emitowanym w TVP2. W swojej karierze nagrodzona m.in. Wiktorem, Złotą Kaczką czy Nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego. Doceniana przez publiczność, ma na swoim koncie wiele wspaniałych ról, zarówno filmowych jak i teatralnych. Jako dziecko uczyła się gry na skrzypcach, na nasze szczęście nie została jednak skrzypaczką. Jest aktorką wszechstronną, pełną pozytywnej energii, obdarzoną silnym charakterystycznym głosem, na który nie można pozostać obojętnym.

Artystka postawiła nie tylko na aktorstwo teatralne i filmowe, ale również na kabaret i estradę. Na przestrzeni lat współpracowała z wieloma znanymi twórcami tekstów i piosenek, by wymienić choćby: Agnieszkę Osiecką, Zenona Laskowika, Zbigniewa Górnego i Jeremiego Przyborę – twórcę Kabaretu Starszych Panów, u boku którego artystka miała zaszczyt występować. To właśnie z tych wokalnych doświadczeń, powstał pomysł na recital pt. ‘Ada to nie wypada”.

Muzeum Romantyzmu w Opinogórze Opinogóra, mazowieckie 06-406 Polska

ul. Zygmunta Krasińskiego 9
Opinogóra, Polska
+ Google Map
Skip to content