Ładowanie Wydarzenia

FUZJA WYOBRAŹNI

9 październik 2022, godzina 17:00 - 16 grudzień 2022, godzina 17:00

« Wszystkie Wydarzenia

9 październik , godzina 17:00 16 grudzień , godzina 17:00

Mamy zaszczyt zaprezentować Państwu niniejszą wystawę, jako emanację nowego, wciąż rozwijającego się, aliansu twórców niezależnych, ze swoim autorskim cyklem wystaw malarstwa fantastycznego, pod nazwą 

FUZJA WYOBRAŹNI

Monika Krzymińska-Śluborska
Łukasz Milak-Kalinowski
Anna Pietruś-Bral
Grzegorz Rombel
Katarzyna Jaczun
Justyna Koziczak
Paweł Sadowski
Diana Żarów

Inicjatywa ta, zrodziła się wśród samych artystów. Głównie z potrzeby sprawczości nad bezpośrednim dotarciem do zaangażowanych odbiorców. Owocem tych działań, jest wystawa prac ośmiu artystek i artystów plastyków w Dworze Krasińskich, w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.

W tak krótkiej formie nazewniczej, twórcy, zawarli samo sedno i esencję tego co łączy grupę.

„Fuzja”, jako integracja umysłów o odmiennej percepcji rzeczywistości, odbywa się pod egidą „wyobraźni”, kluczowego elementu jakim cechuje się ich malarstwo i obok warsztatu, stanowi jego podstawę.

Kreują rzeczywistości fantastyczne, nadrealne i nierealne, w końcu surrealistyczne, czy magiczne. Niezależnie od ich nazwy, zawsze będą to tzw. światy wyobrażone. Wykreowane jako alternatywna rzeczywistość dla świata przedstawionego, w którym panują prawa podporządkowane wyłącznie naszej finezji i kreatywności.

O poszczególnych uczestnikach tego nieformalnego stowarzyszenia, dowiecie się Państwo z indywidualnych biografii. Warto jednak podkreślić fakt, że spektrum tematyczne prezentowanych prac jest bardzo szerokie. Począwszy od zagadnień egzystencjalnych i społecznych, gdzie prym wiedzie człowiek i jego relacja z otoczeniem, poprzez zagadnienia fantastyczne, mitologiczne, lub futurologiczne. Ukazują wzniosłe wydarzenia, odciskające piętno zarówno w zbiorowej świadomości, jak i na samym twórcy. Emocjonalne abstrakcje wydobywające kształty zwierząt i postaci z pogranicza jawy i snu a także monumentalnie filozoficzne pejzaże marynistyczne.

Każda z prac cechuje się indywidualnym ujęciem, charakterystycznym dla danego twórcy.

Aby zobaczyć całość zapraszamy do Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Wydarzenie trwa od 09.10.2022 r. do 16.12.2022 r.

Wernisaż wystawy odbędzie się 9 października 2022 r. w budynku Dworu tuż po niedzielnym koncercie Maurizio Mastrini, który rozpocznie się o godz. 15.00 w Oranżerii.

Mamy nadzieję, że oglądanie obrazów sprawi Państwu tyle samo przyjemności, co artystom malowanie. Zapraszamy do kontemplacji i własnych interpretacji!

Poniżej katalog do pobrania

Katalog Fuzja Wyoboraźni

Fuzja wyobraźni – wystawy malarstwa fantastycznego – Strona główna | Facebook

Skip to content