Koncert niedzielny i wernisaż wystawy

13 październik, godzina 15:00 - 17:30

13 październik 2024 , godzina 15:00 17:30

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenia!

13 października o godz. 15:00 zapraszamy na Koncert nr 635 „Poetyka pieśni. Dvořák, Smetana, Żeleński i Mendelssohn”.

W 2024 r. przypada 200. rocznica urodzin i 140. rocznica śmierci Bedricha Smetany, a także 120. rocznica śmierci Antoniego Dvoraka. Koncert jest więc przede wszystkim hołdem oddanym tym wielkim XIX-wiecznym artystom. W programie znajdą się też pieśni Felixa Mendelssohna i Władysława Żeleńskiego.

Wystąpią:

Ewa Leszczyńska – sopran, fortepian

Paweł Popko – fortepian

Bilety dostępne: https://bilety.muzeumromantyzmu.pl/rez…/numerowane.html… i w sklepiku muzealnym.

Przypominamy, że z inicjatywy Samorządu Województwa Mazowieckiego realizowany jest program pn.: „Wsparcie osób z niepełnosprawnościami na Mazowszu”. W jego ramach osoby niepełnosprawne i towarzyszący im opiekunowie będą mogli skorzystać z oferty Muzeum kupując bilet za preferencyjną cenę, tj. 1 zł za bilet dla osoby z niepełnosprawnościami i 1 zł za bilet dla towarzyszącego jej jednego opiekuna. Szczegóły: https://muzeumromantyzmu.pl/wsparcie-osob-z…/

Po koncercie, we Dworze Krasińskich o godzinie 16.30, rozpocznie się wernisaż wystawy poplenerowej „Romantyzm wśród nas – architektura i przyroda Opinogóry”, gdzie będą mogli Państwo podziwiać chociażby niesamowite pejzaże.

We wrześniowym plenerze malarskim organizowanym przez nasze Muzeum wzięli udział malarze z wielu zakątków Mazowsza, a także Polski. Przybyli do nas goście m.in. z Sierpca, Mławy, Ciechanowa, Działdowa, Płocka, Chotomowa, Kłodawy czy Konina.

W swojej plenerowej twórczości zaproszeni artyści inspirowali się naszymi wspaniałymi budowlami jak Zameczek czy Dwór, oraz pięknem i różnorodnością przyrody naszego zespołu parkowego.

Prace zostały też okraszone postaciami rodu Krasińskich, Cypriana Kamila Norwida czy Juliusza Słowackiego.