Rodzinna Niedziela

17 wrzesień 2023, godzina 15:00 - 16:30

17 wrzesień , godzina 15:00 16:30

17 września zapraszamy do muzealnej Oranżerii o godz. 15:00 na Smykofonię i warsztaty artystyczne w ramach cyklu Rodzinna Niedziela w Muzeum.

Pierwsza część spotkania to spotkanie ze Smykofonią, czyli „Koncert na letni wietrzyk, flet, wiolonczelę i fortepian”. Letni wietrzyk przegania chmury, a czasem śpiewa w polu  lub na wakacyjnych wyspach szczęśliwych. O tym chętnie opowie nam flet poprzeczny z towarzyszeniem wiolonczeli i fortepianu. Wśród bohaterów koncertu będą także: słynny kompozytor Jan Sebastian Bach oraz pewna mała myszka, która chciała nauczyć się nutek. Posłuchamy razem także krótkich utworów francuskich kompozytorów: Claude’a Debussy’ego, Gabriela Fauré i Jacques’a Iberta. Muzyki do tańca i zabawy z pewnością nie zabraknie.

• Wykonawcy:
  • Izabela Buchowska – wiolonczela
  • Elżbieta Drozdowska – flet
  • Krzysztof Jaszczak – fortepian
  • Viola Łabanow– prowadzenie koncertu

Druga część to artystyczne warsztaty kreatywne, którym przyświeca „Wiatropolis”, czyli określenie Opinogóry zaczerpnięte z listów Elizy Krasińskiej (która często wspomina opinogórskie wietrzyki).

Bilety w cenie: 24 zł/dziecko, 1 zł/rodzic dostępne tutaj lub w kasie muzealnej.

Plakat promujący Rodzinną Niedzielę w Muzeum.