Ładowanie Wydarzenia

SALONIK ELIZY

20 luty 2022, godzina 15:00 - 16:00

« Wszystkie Wydarzenia

20 luty . 15:00 16:00

20 lutego 2022 r. o godz. 15.00 zapraszamy do muzealnej Oranżerii na 29. spotkanie w Saloniku Elizy. Tym razem gościem Zofii Humięckiej będzie Artur Andrus – dziennikarz (w latach 1994–2017 pracował w Programie Trzecim Polskiego Radia, od 2005 jest gościem „Szkła kontaktowego” w TVN24), poeta, autor tekstów piosenek, piosenkarz, artysta kabaretowy i konferansjer. Niezastąpiony Jonathan Owens w serialu kabaretowym „Spadkobiercy”. Autor książek: „Antylopa z Podbeskidzia”, „Popisuchy”, „Każdy szczyt ma swój Czubaszek” (z Marią Czubaszek), „Boks na ptaku, czyli każdy szczyt ma swój Czubaszek” (z Maria Czuwaszek  i Wojciechem Karolakiem”, „BLOG osławiony między niewiastami” oraz „Vietato fumare, czyli reszta z bloga i coś jeszcze”. W 2010 roku zdobył tytuł Mistrza Mowy Polskiej. Nagrał kilka płyt, m.in. „Myśliwiecka”, „Cyniczne córy Zurychu” i „Sokratesa 18”.  

Artur Andrus będzie opowiadał o swojej książce pt. „Antylopa z Podbeskidzia”. Z wyjazdów do różnych zakątków Polski autor przywoził nie tylko wspomnienia, lecz także lokalne gazety, które skrzętnie przechowuje. Te zbiory posłużyły mu jako inspiracja do tworzenia  „Ballad dziadowskich”, stylizowanych na pieśni podwórzowe. W książce znalazła się spora porcja tych ballad, opatrzonych barwnymi opowieściami zdradzającymi kulisy ich powstania. Tekstom towarzyszą satyryczne ilustracje Daniela de Latoura. Jak zawsze u Artura Andrusa jest śmiesznie i inteligentnie.

Oprawę muzyczną spotkania zapewni Wojciech Świętoński – pianista, kameralista, doktor sztuki.

Wstęp wolny.
Ze względu na ograniczenia wynikające z sytuacji epidemiologicznej prosimy o rezerwację miejsc pod numerem telefonu: 23 671 70 25.

Skip to content