Ładowanie Wydarzenia

Teatr Jednego Aktora

22 czerwiec, godzina 17:00 - 19:00

« Wszystkie Wydarzenia

22 czerwiec 2024 , godzina 17:00 19:00

Szanowni Państwo,

22 czerwca (sobota) o godz. 17:00 wspólnie z Państwową Szkołą Muzyczną I i II stopnia im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie zapraszamy do muzealnej Oranżerii na kolejne spotkanie w ramach naszego cyklu – Teatr Jednego Aktora w Muzeum.

Spektakl operetkowy czeskiego kompozytora, Oskara Nedbala, zatytułowany „Polska krew” w reż. Michała Gogolewskiego, okraszony piękną muzyką i tańcami z epoki jak walc, polka czy krakowiak zostanie wystawiony tradycyjnie siłami nauczycieli i uczniów szkoły.

Libretto

Akcja dzieje się w Warszawie i jej okolicach w czasie zaboru rosyjskiego.

Stojącemu na skraju bankructwa hrabiemu Bolesławowi Barańskiemu, zwanemu Bolem, przydałby się bogaty ożenek, ale on odrzuca propozycję ślubu z Heleną Zarembianką, i nadal prowadzi rozrzutny tryb życia. Obrażona Helena postanawia dać mu nauczkę i w przebraniu służącej podejmuje się pracy w jego upadłej posiadłości doprowadzając ją do rozkwitu, a przy okazji rozkochując w sobie hrabiego.

Czy wszystko skończy się szczęśliwie? Jaką rolę spełni kochliwy przyjaciel Bola, Popiel i pewna siebie tancerka Wanda Kwasińska ?


Bilety dostępne: https://bilety.muzeumromantyzmu.pl/rezerwacja/numerowane.html?id=5809&idt=a4a1b7983784e8dfca9cd99e93450723&d=3&idw=87  i w naszej muzealnej kasie

Przypominamy, że z inicjatywy Samorządu Województwa Mazowieckiego realizowany jest program pn.: „Wsparcie osób z niepełnosprawnościami na Mazowszu”. W jego ramach osoby niepełnosprawne i towarzyszący im opiekunowie będą mogli skorzystać z oferty Muzeum kupując bilet za preferencyjną cenę, tj. 1 zł za bilet dla osoby z niepełnosprawnościami i 1 zł za bilet dla towarzyszącego jej jednego opiekuna. Szczegóły: https://muzeumromantyzmu.pl/wsparcie-osob-z-niepelnosprawnosciami-na-mazowszu/      

Skip to content