Teatr Jednego Aktora w Muzeum

Teatr Jednego Aktora w Muzeum
Termin: 23 września godz. 19:00
Cena biletu: 90 zł

Spektakl to adaptacja książki Érica-Emmanuela Schmitta − jednego z najbardziej poczytnych francuskich pisarzy. Ma lekką, niekiedy zabawną, a nawet komediową formę. Wynika to z zestawienia dwóch bardzo różnych postaci: młodego adepta pianistyki Eryka i pryncypialnej Pani Pylińskiej. Dramaturgię przedstawienia zbudują utwory Chopina. Podczas spektaklu widzowie usłyszą fragmenty poloneza, mazurków, sonat, etiud w różnych interpretacjach, które na żywo zagra Lena Ledoff. To historia o tym, co w ostatnich czasach tak często zapomniane. O miłości do sztuki. O pasji, która może stworzyć arcydzieła. O świecie pulsujących energii, które kształtują artystę. O tym, że kultura to wartość najwyższa. Tak jak muzyka Chopina, która weszła do kanonu arcydzieł światowych – podkreśla Robert Gliński, reżyser spektaklu. Obsada: Joanna Żółkowska, Paulina Holtz, Kacper Kuszewski, Lena Ledoff.

Bilety są już dostępne tutaj oraz kasie muzealnej.

Plakat promujący spektakl pt. "Pani Pylińska i sekret Chopina".
Plakat promujący spektakl pt. „Pani Pylińska i sekret Chopina”.