TEATR JEDNEGO AKTORA

27 marzec 2022, godzina 16:00 - 17:00

27 marzec . 16:00 17:00

27 marca o godz. 16.00 zapraszamy do muzealnej oranżerii na pierwsze w tym roku spotkanie w Teatrze Jednego Aktora w Muzeum.

Wystawiony zostanie spektakl pt. „Fryderyk Chopin – homo artifex”. Twórcą scenariusza i reżyserem jest Dariusz Jakubowski, którego również zobaczymy na scenie. Aktorowi towarzyszyć będą sopranistka – Katarzyna Thomas oraz pianista Piotr Szafraniec.

Myślą przewodnią spotkania jest zdanie J.W. Goethego: „czasem drogo kosztuje ta odrobina życia i wolności”. Ten projekt jest jednocześnie i spektaklem, i koncertem, i spotkaniem z publicznością, z elementami tak modnego obecnie wykładu performatywnego. Całość oparta jest na fragmentach „Fausta” J. W. Goethego i dwóch jednoaktówkach M. Hemara „Kosmopolita” i „Umowa” napisanych w latach 60. dla Radia Wolna Europa, przedstawiających hipotetyczne obrazy z życia Fryderyka Chopina.

Bilet 30 zł do nabycia za pośrednictwem strony www.muzeumromantyzmu.pl lub w kasie muzealnej.