Ogród ziołowy w otoczeniu gościńca ogrodnika w ramach współpracy partnerskiej

2021-11-25.08:00 - 2022-01-03.16:00

2021-11-25 . 08:00 2022-01-03 . 16:00

Ogród ziołowy w otoczeniu gościńca ogrodnika w ramach współpracy partnerskiej.

Za sprawą współpracy partnerskiej z producentem drzew i krzewów ozdobnych: Szkółka Szmit park Muzeum Romantyzmu w Opinogórze został wzbogacony o nową rabatę bylinową. W skład rabaty wchodzą rośliny, które barwami swych kwiatów pokolorują przestrzeń w otoczeniu Gościńca Ogrodnika na niemal wszystkie miesiące roku angażując ponad to zmysł węchu.

W ramach zadania Szkółka Szmit skomponowała w formie projektu i dostarczyła prawie 600 roślin reprezentujących 27 gatunków w 38 odmianach, które zostały posadzone przez pracowników muzealnego działu Park i Zwierzyniec. Nowa aranżacja wewnątrz parkowej przestrzeni ma na celu stworzenie efektu naturalistycznego ogrodu wiejskiego o wysokim stopniu bioróżnorodności.

Zapraszamy do odwiedzania Muzeum, a w nim Gościńca Ogrodnika na przestrzeni całego roku, aby obserwować zmienność barw w obrębie rabaty w poszczególnych porach roku i poczuć zapach natury.

Świeżo posadzone rośliny obok drewnianego domku gościńca ogrodnika. Pora roku jesień.