RODZINNA SOBOTA

14 sierpień 2021, godzina 14:30 - 17:00

14 sierpień , 14:30 17:00

Rodzinna sobota „W MUZEALNEJ STAJNI”

14 sierpnia 2021 roku w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze odbędzie się kolejne rodzinne spotkanie. Tym razem wyjątkowo, nie w niedzielę, a w sobotę, zapraszamy na kolejną przygodę w przepięknym zespole pałacowo – parkowym. Wydarzenie to jest skierowane do wszystkich miłośników koni. Jak wiemy te wspaniałe zwierzęta towarzyszą człowiekowi od zawsze, były i są z nami w codziennym życiu. Konie są też motywem często wykorzystywanym w sztuce, w szczególności na obrazach, dlatego warto zwrócić na nie szczególną uwagę. Tego dnia będziecie mieli okazję do bliższego poznania muzealnych mieszkańców stajni – Pinusa i Pliszki. W pierwszej części spotkania wspólnie odkryjemy tajniki pracy kowala. Następnie zapraszamy na warsztaty plastyczne, na których będziecie mogli odznaczyć się kreatywnością i wykonacie własne, kolorowe koniki.

Plakat zapowiadający wydarzenie Rodzinna Sobota. W tle widoczne zdjęcie dwóch stojących przodem do siebie koni przytulających się głowami. poniżej i powyżej tekst informujący o szczegółach wydarzenia.

15.30 / STAJNIA / Pokaz pracy kowala

14.30 i 16.30 / FOLWARK / Warsztaty plastyczne „Konik nie na biegunach”

Cena 25 zł 1 dziecko plus 1 opiekun

Rezerwacja tel. 23 671 70 30, lub mr@muzeumromantyzmu.pl