OFERTA STAJNI:

  • rekreacyjna jazda konna
  • hipoterapia
  • przejażdżki konne

Dla dzieci do 8 roku życia oferujemy przejażdżki od 5 do 30 min., podczas których dziecko wykonuje ćwiczenia pomagające oswoić się ze zwierzęciem. Dzieci powyżej 8 roku życia i dorosłych zapraszamy do skorzystania z jazdy na lonży, która trwa 30 min. oraz z godzinnej samodzielnej jazdy dla osób jeżących.

Nad uczestnikami zajęć oraz końmi czuwa wykwalifikowany instruktor jazdy konnej i hipoterapii. Stajnia znajduje się na terenie Folwarku obok placu zabaw dla dzieci.

CENNIK OFERTY STAJNI:

  • HIPOTERAPIA: 30 min. zajęć 30 zł
  • KARNET NA HIPOTERAPIĘ lub NA NAUKĘ JAZDY – 10 zajęć po 30 min. 270 zł ((karnet ważny 2 miesiące od daty zakupu)
  • LONŻA (jazda dla początkujących) – 30 min. 30 zł
  • PRZEJAŻDŻKI DLA DZIECI – 5 min 5zł
  • JAZDA SAMODZIELNA (dla osób samodzielnie jeżdżących) – 1h 40 zł
  • KARNET NA JAZDY SAMODZIELNE (karnet ważny 2 miesiące od daty zakupu) – 10 jazd po 1 h 360 zł
  • WYJAZD DO PARKU – 30 min 40 zł

Zapisy pod numerem tel: 513 124 332

Zgłoszenia przyjmujemy, z co najmniej 3 dniowym wyprzedzeniem).
Prosimy o informowanie instruktora o ewentualny spóźnieniu się na jazdę lub o jej odwołaniu.Jeśli uczestnik zajęć spóźni się powyżej 10 minut, zajęcia zostaną automatycznie odwołane.

NASZE KONIE:

Obecnie w naszej stajni mieszkają dwa konie rasy Huculskiej: wałach Pinus i klacz Pliszka z Huculskiej Ostoi. Konie są bardzo przyjacielskie, uwielbiają zarówno dzieci jak i dorosłych.Konie huculskie (hc) są to konie typu prymitywnego. Rasa ta wywodzi się z Karpat. Konie tej rasy mają masywną i krępą budowę, są większe i cięższe od koników polskich. Wzrost waha się od 130 do 145 cm. Rasa ta występuje głównie w maści karej, gniadej, srokatej, myszatej i bułanej. Są to konie łatwe w utrzymaniu. Rasę tą cechuje wysoka odporność i dobre zdrowie. Konie huculskie są wszechstronne ze wskazaniem na rajdy, hipoterapie i zaprzęg.Rasa ta hodowana jest w państwowych stadninach w Gładyszowie, Orzechowej oraz w prywatnych hodowlach. Konie huculskie można spotkać w dzikich stadach na terenie Bieszczad.

Pinus jest myszatym wałachem rasy huculskiej. Uwielbia pracę z ludźmi, a w szczególności uwielbia dostawać smakołyki po zakończonej pracy. Ma 5 lat, jest wyjątkowo cierpliwy i odważny. Pracuje u nas jako koń hipoterapeuta oraz jako koń rekreacyjny, w czym się doskonale sprawdza. 

Pliszka z Huculskiej Ostoi, to myszata klacz rasy Huculskiej. Ma 4 lata, czyli jest młodym koniem, który dopiero zaczyna pracę z jeźdźcem. Pliszka jest młodszą siostrą Pinusa. Pracuje obecnie jedynie pod osobami samodzielnie jeżdżącymi i tak jak brat uwielbia smakołyki. W naszym stadzie to ona jest przywódcą.