Szanowni Państwo!
Z przykrością informujemy, że Muzeum Romantyzmu w Opinogórze pozostaje zamknięte dla
Zwiedzających do odwołania
.
Zamknięte będą ekspozycje w budynkach.

PARK POZOSTANIE OTWARTY W GODZINACH OD 7.00 DO 20.00.

GODZINY OTWARCIA

MUZEUM 8.00 – 16.00
PARK 7.00 – 20.00

EKSPOZYCJE MUZEALNE:

Godziny zwiedzania rozpoczynają się następująco:

Wtorek – Niedziela
8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 14:30

Ostatnie wejście do Muzeum 1,5 godz. przed zamknięciem obiektów.

KRYPTY

Zwiedzanie krypt odbywa się w następujących godzinach:

Wtorek – Piątek
9.35, 14.05
Sobota – Niedziela
14.00, 15.00

KASA MUZEUM ORAZ SKLEPIK Z PAMIĄTKAMI

Kasa oraz sklepik z pamiątkami są czynne w wyznaczonych godzinach:

Wtorek – Niedziela
8.00 – 16.00
Przerwa na dezynfekcję 11.45 – 12.15

Za dzień tygodnia, w którym wstęp na ekspozycje muzealne w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze jest nieodpłatny, ustala się wtorek.
Bezpłatne bilety wstępu na ekspozycje należy odebrać w kasie Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.

Ekspozycje muzealne są nieczynne w dni świąteczne: Nowy Rok (1 stycznia), Niedziela Wielkanocna, Boże Ciało, Wszystkich Świętych (1 listopada), Boże Narodzenie (pierwszy dzień świąt).

REZERWACJA

  1. Muzeum Romantyzmu w Opinogórze w związku z ograniczoną liczbą biletów do sprzedaży na ekspozycje muzealne umożliwia rezerwację (z zastrzeżeniem pkt. 1a) dot. zwiedzania ekspozycji muzealnych w budynkach muzealnych turystów indywidualnych:
    1. telefoniczną pod numerem 23 671 70 25 lub
    2. za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres mr@muzeumromantyzmu.pl

–    oraz płatność przelewem najpóźniej 7 dni przed planowaną datą zwiedzania na rachunek bankowy wskazany podczas rezerwacji.

1a. Rezerwacja nie dotyczy biletów na jeden wybrany obiekt, będzie można je nabyć  jeśli nie zostały one uprzednio wyprzedane w procesie rezerwacji na cały zespół . W takiej sytuacji istnieje możliwość wstępu na jeden wybrany obiekt poprzez zakup biletu bezpośrednio w kasie muzealnej.

2. Rezerwacji można dokonywać od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 16.00; z wyłączeniem dni ustawowo wolnych.

3. Rezerwacja wygasa w przypadku nieuregulowania płatności w terminie wskazanym w ust. 1.

4. Kwota wpłacona po przekroczeniu terminu wskazanego w pkt. 1 nie podlega zwrotowi, może jednak zostać zarachowana na poczet przyszłej wizyty, pod łącznym spełnieniem warunków:

  • a) informacja o odwołaniu pierwotnej rezerwacji musi zostać przekazana na adres mr@muzeumromantyzmu.pl co najmniej 3 dni przed planowanym zwiedzaniem,
  • b) przyszła wizyta zaplanowana zostanie w tym samym roku kalendarzowym,

5. Rezerwacja jest ważna jeżeli została potwierdzona przez pracownika Muzeum. Pracownik Muzeum przekaże hasło do rezerwacji, poinformuje również o obowiązku przestrzegania Regulaminu zwiedzania.

6. Podstawą wejścia na ekspozycje muzealne w Muzeum jest podanie obsłudze hasła uzyskanego podczas rezerwacji lub biletu wstępu zakupionego w kasie muzealnej.

7. W razie spóźnienia czas zostanie proporcjonalnie odjęty od przewidywanego czasu zwiedzania w danym obiekcie. Muzeum nie gwarantuje możliwości zwiedzania obiektów (których czas zwiedzania minął z powodu spóźnienia zwiedzającego) w tym samym dniu.

Numer konta:
BNP Paribas Bank Polska S.A.
21 1600 1462 1827 7335 3000 0004

Uprzejmie informujemy, iż w stanie epidemii, do odwołania, obowiązuje nowy Regulamin zwiedzania Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.