Ładowanie Wydarzenia

KONCERT NIEDZIELNY

13 czerwiec 2021, godzina 15:00 - 17:00

« Wszystkie Wydarzenia

13 czerwiec , 15:00 17:00

UWAGA! WAŻNY KOMUNIKAT

Szanowni Państwo,
Pragniemy poinformować, że wszystkie bilety na koncert „Odrobinę szczęścia…” zostały już sprzedane. Zapraszamy na kolejne koncerty.

Koncert 596

13.06.2021 r. Godz. 15.00
O r a n ż e r i a
Cena biletu: 25 zł
Uwaga! Zakup biletów w kasie Zameczku. Prosimy o wcześniejsze przybycie.

„Odrobine szczęścia”
przedwojenne polskie melodie

Zespół „Cup of time” w składzie:
Agnieszka Cypryk – skrzypce
Ryszard Borowski – flet, saksofon sopranowy
Rafał Grząka – akordeon
Krzysztof Lenczowski – wiolonczela

Agnieszka Cypryk

Studia muzyczne ukończyła z wyróżnieniem w klasie prof. Ireny Dubiskiej w PWSM w Warszawie. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich w Łańcucie i Hitzacker prowadzonych m.in. przez Jean’a Fournier’a, Wolfganga Marschnera, Emanuela Hurwitza, Wandę Wikomirską i Tadeusza Wrońskiego. Jako solistka i kameralistka współpracowała z Capella Arcis Varsoviensis. W latach 1988-90 z Orchestra dell’ Teatro di Genowa we Włoszech. Występowała na prestiżowych festiwalach w kraju (m.in. Vratislawia Cantans, Warszawska Jesień, Festiwal Muzyki Kameralnej w Słupsku), oraz za granicą: we Włoszech, Niemczech, Szwecji, Czechach i Austrii.
Dokonała licznych nagrań dla Polskiego radia i Telewizji. W roku 1993 założyła trio fortepianowe „Con Fuoco”, z którym po wielu trasach koncertowych nagrała płytę Pt. „Salon Fryderyka” wydana przez firmę DUX w 1997 roku.
W styczniu 2005 roku wznowił działalność duet „Ten Strings Duo”. Duet skrzypce – gitara (Janusz Raczyński) stale współpracuje z Filharmonia Narodową w Warszawie. Pani Agnieszka jest autorką cyklu koncertów poetycko-muzycznych prezentowanych w FN i w innych filharmoniach z udziałem wybitnych aktorów, m.in. K.Kolbergera, A.Seniuk, I.Gogolewskiego.
Prowadzi ożywioną działalność pedagogiczną. Od roku 2000 kierowała sekcją smyczkową w PSM II stopnia im. J.Elsnera. Była asystentką prof. Rezler-Niesiołowskiej w AMiFC. Wychowała wielu absolwentów, laureatów konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych.

Ryszard Borowski 

ukończył warszawską Akademię Muzyczną w klasie fletu i na tej uczelni uzyskał stopień doktora (pierwsza praca o tematyce jazzowej). Jako instrumentalista, dyrygent, kompozytor i aranżer kilka lat współpracował z radiową orkiestrą, bigbandem Andrzeja Trzaskowskiego Studio S-1. Często opracowuje rozmaite utwory na potrzeby zespołów klasycznych wykorzystując w tej pracy swoje doświadczenia z muzyką jazzową.

Obecnie uczy aranżacji, prowadzi seminarium muzyki jazzowej. Przez sześć lat kierował bigbandem Uniwersytetu Muzycznego. W 2013 roku habilitował się na tej uczelni.

Poza pracami teoretycznymi, kompozycjami i aranżacjami jest R.B. czynnie uprawiającym zawód instrumentalistą. W latach 2000 -2001, a także od roku 2003 do dziś, w ankietach pisma Jazz Forum na najlepszego instrumentalistę jazzowego, był umieszczony na drugim miejscu w Polsce w kategorii fletu.

Ryszard Borowski ma na swoim koncie wydanych jedenaście płyt autorskich (”The Nights of Flutes”, „Mariage”, „Bigbands”, „Over the Mirrors”, „Chamber Preludes”, „Cup of Time Baroque Revisited”, „Haiku”, „Pastorales & Grotesques”, „Modern Blues Quartet”, „Blues on Bach”, „Winterreise”).

Rafał Grząka

Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie akordeonu prof. Klaudiusza Barana i Policealneego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie w klasie Andrzeja Jagodzińskiego, obecnie asystent, doktor w klasie akordeonu macierzystej uczelni.

Jest laureatem ponad 35 międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów akordeonowych, m.in. w Castelfidardo, Popradzie, Radziejowicach, Gdańsku, Czechowicach-Dziedzicach, Przemyślu, Sanoku. Jego zespół KlezmaFour otrzymał bardzo prestiżową nagrodę („City Winery of New York”) podczas International Jewish Music Festival w Amsterdamie (2010). Występował z wieloma orkiestrami: Filharmonia Narodowa, Orkiestra Symfoniczna UMFC, Gliwicka Orkiestra Kameralna, Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Gdańsku, Suwalska Orkiestra Kameralna, pod batutą takich dyrygentów jak Lucas Vis, Maja Metelska, Kazimierz Dąbrowski, Janusz Przybylski, Andrzej Rosół, Krzysztof  Urbański. 

Od lat uczestniczy w życiu artystycznym Stowarzyszenia Akordeonistów Polskich, swymi koncertami otwiera festiwale i konkursy. Udziela się jako muzyk sesyjny w Polskim Radiu i Telewizji. Koncertował w USA, Canadzie, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Włoszech, Niemczech, Austrii, Czechach, Słowacji, Ukrainie, Białorusi, Rosji, Litwie, Łotwie, Turcji, Arabii Saudyjskiej, Bułgarii, Do najważniejszych osiągnięć koncertowych artysty należą: cykl koncertów z udziałem Yourija Shishkina, trasa koncertowa w USA, udział w prawykonaniu I symfonii Andrzeja Krzanowskiego wraz z Orkiestrą Filharmonii Narodowej w ramach Festiwalu Warszawska Jesień, występy na festiwalach Bratislavia Malajes i Jezzaldija w San Sebastian, inauguracja Dni Kultury Polskiej w Wiedniu. Jako wykładowca prowadził zajęcia na Międzynarodowym Kursie Interpretacji Muzycznej w Miętnem.

Krzysztof Lenczowski

urodzony w 1986 r. w Krakowie, jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie wiolonczeli prof. Tomasza Strahla i Rafała Kwiatkowskiego. Gra także na gitarze – ukończył Policealne Studium Jazzu im. H. Majewskiego w Warszawie w klasie prof. Piotra Lemańskiego. 

Jest wiolonczelistą Atom String Quartet, wiodącego polskiego zespołu jazzowego, z którym nagrał dwie płyty: „Fade In” (Fryderyk 2012 – Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku), oraz „Places” (Fryderyk 2013 – Jazzowy Album Roku). Jako gitarzysta współtworzy zespoły Fusionator, Jazz Construction, oraz Fusion Generation Project wykonujące muzykę fusionową.   

Jako muzyk sesyjny nagrał kilkadziesiąt płyt, współpracując z takimi artystami, jak Adam Sztaba, Krzysztof Herdzin, Grzech Piotrowski, Michael „Patches” Stewart czy Janusz Olejniczak.

Jako kompozytor i aranżer współpracował z Maximem Vengerovem, Leszkiem Możdżerem, Andrzejem Bauerem, Krzesimirem Dębskim, oraz wieloma innymi wybitnymi postaciami zarówno z kręgu muzyki poważnej jak i jazzowej.

„Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją „REGULAMIN ZWIEDZANIA” oraz „PROCEDUR OBOWIĄZUJĄCYCH PODCZAS IMPREZ KULTURALNYCH I ROZRYWKOWYCH ( do pobrania poniżej)

Skip to content